МВФ назвав суму, яку Україна втрачатиме через «Північний потік-2»
Через газопровід «Північний потік—2» щорічні доходи України від надання у використання своєї газотранспортної системи знизяться приблизно на 1,2 мільярда доларів уже до 2024 року.
Про це йдеться у звіті МВФ щодо України.
Так, упродовж останніх 5 років Україна щорічно отримувала в середньому понад 2,5 мільярда доларів за надання «Газпрому» своїх газопроводів.
МВФ очікує, що у 2021 році транзитні збори будуть приблизно на 40% меншими, ніж за останні роки. А після старту роботи «Північного потоку-2» обсяг газу, який проходить через Україну, може ще зменшитися.
Після цього, прогнозує МВФ, доходи України від транзиту можуть знизитися навіть до 1,2 мільярда доларів щороку.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Роботи уже завершилися і наразі триває процес сертифікації, якому намагається завадити Україна через великі безпекові ризики як для себе, так і для усієї Європи.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
Росія після запуску газогону отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною значних доходів від транзиту газу.