Мюнхенцям не радять їсти гриби, ягоди і диких кабанів, бо вони досі радіоактивні через вибух на Чорнобильській АЕС

У лісах довкола міста Мюнхен, що на півдні Німеччини, через 35 років після аварії на Чорнобильській АЕС зберігається висока концентрація радіоактивних речовин. Тому людям радять утриматися від збирання грибів і ягід та полювання на диких кабанів.

Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung.

За даними Інституту з питань довкілля Мюнхена, який вимірює рівень радіоактивного забруднення з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, наслідки катастрофи відчуваються в місцевості навіть через 35 років.

Фахівці установи вважають, що внаслідок радіоактивного дощу у 1986 році радіоактивні ізотопи цезію-137 потрапили на кількадесят метрів у ґрунт. Звідти вони потрапили до грибів і рослин через коріння і деяких тварин, що їх їдять.

Зокрема баварський дикий кабан «несе» в собі рівень радіації, який до сотні разів перевищує гранично допустимий у ЄС. Небезпечними для вживання можуть бути й поширені в мюнхенських лісах ягоди, як-от журавлина й лохина.

Радіоактивну загрозу становлять і деякі гриби (усього в Баварії їх росте майже п’ять тисяч видів), як-от польський гриб та їжовик жовтуватий: пів кілограма цих грибів містять стільки ж радіації, скільки людина отримує під час флюорографії, повідомляє The Times.

«Радіоактивне забруднення грибів, диких ягід і м’яса диких кабанів стосується не лише східної Європи, а й частин південної Баварії та Австрії», — каже фізик Інституту довкілля Мюнхена Гойке Дьорк і додає, що радіація із уражених територій «дуже повільно відступає».

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася у квітні 1986 року. Радіоактивна хмара, що утворилася внаслідок вибуху, потрапила в атмосферу й вітром була віднесена на понад три десятки країн і територій Європи, забруднивши їх через дощі.

Власне територія навколо Чорнобильської АЕС не буде придатна до життя навіть за три століття. Крім того, через катастрофу в людей збільшуються ризики розвитку онкологічних і серцево-судинних захворювань.