МЗС Нідерландів прокоментувало звільнення Цемаха: Ці новини викликають багато запитань

Новини щодо звільнення фігуранта справи про збиття «боїнга» рейсу MH17 Володимира Цемаха викликають «багато питань», заявили в Міністерстві закордонних справ Нідерландів.

Про це сказав глава МЗС Стеф Блок, передає Nieuws.

За його словами, Нідерланди постійно перебувають у контакті з Україною в контексті справи Цемаха, однак якісь подробиці він називати відмовився.

«Повідомлення з Києва викликають багато питань», — сказав Блок.

Міністр відмовився відповісти, чи повідомила українська влада Нідерландам про плани звільнити Цемаха.

Раніше на звільнення Цемаха відреагували нідерландські слідчі.

5 вересня київський апеляційний суд звільнив з-під варти Володимира Цемаха під особисте зобовʼязання.

Раніше про те, що обмін ув'язненими між Росією й Україною не здійснюється через вимогу Москви віддати їм Цемаха, заявив заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умєров та джерело «Дождя», близьке до Кремля. Засновник групи волонтерів-розслідувачів Bellingcat Еліот Хіггінс також висловив побоювання, що Україна може видати Росії «ключового свідка» у справі про MH17. Проте офіційно цю інформацію ніхто не підтверджує.

Правоохоронці Нідерландів заявили про бажання допитати Цемаха, а Євродепутати закликали Зеленського не віддавати його Росії. Бойовик може стати свідком або підозрюваним у справі про збиття MH17. В Україні офіційно Цемаху висунули стандартне для бойовиків обвинувачення — «участь у терористичній організації», стаття 258-3 Кримінального кодексу.

Про затримання у кінці червня 2019 року Службою безпеки України Володимира Цемаха повідомила Російська служба ВВС із посиланням на дочку й адвоката затриманого. Бойовика нібито схопили в окупованому Сніжному і переправили на підконтрольну Україні територію.

У 2015 році в інтервʼю Цемах сам розповів, як його люди збивали українські військові літаки та про те, як він ховав «Бук», з якого, за даними журналістів-розслідувачів Bellingcat, був збитий боїнг.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.