Сілейна Фрейдрікс за 4 роки так і не наважилася змінити щось у кімнаті: там досі розіслане ліжко, розкидані речі, на дивані лежить журнал, датований червнем 2014 року, а на столі — пляшка з водою.

«Я часто приходжу сюди, щоб поговорити з ними, — каже вона, — беру їхній одяг та обіймаю його. Я досі вірю, що одного разу прокинуся, а діти тут, і все, що сталося, просто страшний сон».

Сім'я Сілейни в катастрофі рейсу МН-17 втратила 23-річного сина Брайса та його 20-річну дівчину Дейсі.

Громадське побувало в Нідерландах, де в місті Роттердам мешкає родина Фрейдріксів.

«Тут так багато речей, які про щось нагадують, — розповідає Сілейна. — Ось це фото нам дали у футбольному клубі, за який грав Брайс. Мій син працював кухарем на вечірках, а Дейсі — з ним разом офіціанткою. Вона також навчалася. Хотіла стати вчителькою молодших класів. Я постійно зустрічаюся поглядами з ними на світлині й відводжу очі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чи вдасться притягнути Росію до відповідальності: інтерв'ю з послом Нідерландів у річницю трагедії МН-17

Сілейна Фрейдрікс утратила 23-річного сина Брайса та його 20-річну дівчину Дейсі в катастрофі рейсу МН-17, Роттердам, Нідерланди, 14 липня 2018 року Фото: Олександра Чернова/ГромадськеПодушка в спальні Брайса з принтом їхньої з Дейсі фотографії, Роттердам, Нідерланди, 14 липня 2018 року Фото: Олександра Чернова/Громадське

Майже у кожному куточку оселі Фрейдріксів розставлені речі, які нагадують про Брайса і Дейсі: «Цього віслючка вони подарували мені за рік до того. А це гітара Брайса, він сам її розмалював. Він часто казав: «Ма, я знайшов пісню, яка тобі точно сподобається». І мені справді завжди подобалося».

Я звинувачую Україну в тому, що вона не закрила повітряний простір до трагедії. Та я звинувачую Росію в усьому тому, що коїться в Україні 

На шиї жінки — два ланцюжки з кулонами «В» та «D» (Брайс та Дейсі), на руці — татуювання «Daisy loves Bryce», роблячи яке використали частинки попелу після кремації. «Так вони завжди зі мною, завжди поруч», — каже Сілейна.

На руці в Сілейни — татуювання Daisy loves Bryce, Роттердам, Нідерланди, 14 липня 2018 року Фото: Олександра Чернова/Громадське

«Я звинувачую Україну в тому, що вона не закрила повітряний простір до трагедії. Та я звинувачую Росію в усьому тому, що коїться в Україні. У мені немає зла. Я злюся тільки коли люди брешуть. Усе, чого я хочу — зрозуміти, що сталося тоді й чому. Я не хочу, щоб люди брехали. Треба відповідати за свої вчинки. Люди роблять помилки. Ми маємо знати правду», — розповідає жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Заочне засудження поки що єдиний варіант» — заступниця міністра закордонних справ про розслідування справи MH17

15 липня 2018 року міністри закордонних справ країн G7 закликали Росію дати відповіді на всі запитання слідства щодо збиття літака рейсу МН17.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам-Куала-Лумпур, збили на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 пасажирів і членів екіпажу, всі вони загинули. Більшість пасажирів були нідерландцями, а також громадянами інших 17 країн, зокрема 38 загиблих — з Австралії.

Майже в кожному куточку оселі Фрейдріксів розставлені речі, які нагадують про Брайса і Дейсі, Роттердам, Нідерланди, 14 липня 2018 року Фото: Олександра Чернова/Громадське

Поділитись: