МЗС переконує, що жодних нових зобовʼязань у межах «зернової угоди» Україна не брала. Зеленський каже про провал росії

Україна не використовувала і не планувала використовувати «зерновий коридор» у військових цілях та чітко дотримується положень угоди.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Він нагадав заяву володимира путіна, що росія вирішила розблокувати «зернову угоду» після нібито надання Україною «гарантій» про невикористання зернового коридору у військових цілях.

«У межах цієї угоди сторони зобовʼязалися гарантувати безпечне та надійне середовище функціонування зернового коридору. Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку», — переконує він.

Ніколенко наголосив, що жодних нових зобовʼязань, які виходили б за межі вже чинних у «зерновій угоді», Україна не брала.

москва повернулася до зернової угоди завдяки активній дипломатії генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. У координації з Україною вони, мовляв, знайшли слова, які зрозумів путін. Це була позиція сили, а не поступок, каже Ніколенко.

«Повернення росії до виконання своїх зобовʼязань у межах зернової ініціативи яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат», — додав він.

Позиція Зеленського

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні заявив про вагомий дипломатичний результат для України й усього світу — експортна зернова ініціатива продовжить працювати. Каже, що російський шантаж ні до чого не призвів.

«Укотре всі переконалися, що в нашому регіоні є тільки одна загроза глобальній продовольчій безпеці, і це — російська федерація, більше ніхто», — наголосив він.

За його словами, ця ситуація моментально позначилася на показниках на біржах. Так, є деяке здешевлення і щодо пшениці, і щодо кукурудзи.

«Щоразу, коли активізується російський шантаж, продовольство дорожчає. І щоразу, коли світ не піддається на шантаж, агропродукція дешевшає. А якби російського нападу на Україну не було, то не було б навіть і примарної загрози глобальної продовольчої кризи», — запевняє Зеленський.

Він пояснив, що російські ракети б’ють по українських портах, елеваторах із зерном, електростанціях, які живлять агровиробництво. У підсумку це бʼє по рівню життя десятків мільйонів людей у багатьох країнах: Єгипті, Алжирі, Сомалі, Судані, Лівані, Бангладеші, Індії, Китаї, Індонезії, В’єтнамі тощо.