Туреччина і надалі буде виконувати свою частину «зернової угоди» — міністр оборони
Туреччина і надалі буде виконувати свою частину угод у межах «зернової ініціативи» та продовжує переговори із російською стороною.
Про це заявив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.
Турецька сторона попередила, що зупинка експорту українського зерна загострить серйозні проблеми голоду в країнах, що розвиваються, призведе до підвищення цін і погіршення політичної стабільності.
«Ми, як Туреччина, зробили та продовжуємо робити все, що маємо, щодо цього. Наш президент також проводить телефонні розмови зі своїми співрозмовниками, паном Зеленським і паном путіним», — сказав Акар.
Турецький міністр розповів, що росія скаржиться на вибухи у Севастополі, які «суперечать домовленостям». Наразі Туреччина окремо розмовляє з українськими та російськими міністрами, передаючи заяви одне одного.
«Важливо не плутати умови конфлікту із відвантаженням зерна. Ми повідомили нашим співрозмовникам нашу думку, що якщо ми розглядатимемо їх окремо, то розв'язати питання буде простіше», — сказав міністр.
Акар зазначив, що станом на 31 жовтня, судна, які вийшли з українських портів і курсують у морі, продовжують свій шлях: «Проблем із виходом турецьких суден немає. Вони продовжать виходити».
Призупинення «зернової угоди»
У міноборони росії 29 жовтня заявили, що рф призупиняє участь у «зерновій угоді». Кажуть, що причиною став «теракт» щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден, який нібито здійснила Україна з участю фахівців із Великої Британії. Британська влада одразу ж відкинула ці звинувачення.
В МЗС рф уточнили, що призупинили зернову ініціативу на невизначений термін. Водночас у міністерстві сільського господарства росії заявили, що готові повністю замінити на світовому ринку українське зерно.
Президент Володимир Зеленський назвав «передбачуваними» заяви росії про вихід із «зернової угоди» і вважає, що рф ухвалила рішення про це ще у вересні. Зеленський закликав світ продемонструвати жорстку реакцію на такі дії росії.
Пізніше росія заявила, що не гарантує безпеку «зернового коридору». Від України вимагають нових «зобов'язань».
- Поділитися: