На Фіджі невакцинованим людям заборонять працювати
Уряд Фіджі оголосив, що зробить вакцинацію проти коронавірусу обов'язковою умовою для можливості працювати як у державному, так і приватному секторах. Водночас деяких людей зможуть позбавити роботи, якщо вони порушуватимуть правила карантину.
Про це заявив прем'єр-міністр країни Франк Байнімарама у зверненні до народу 8 липня, передає The Guardian.
Він сказав, що роботодавці та працівники у приватному секторі повинні отримати принаймні одну дозу вакцини до 1 серпня.
«Неважливо, чи є ви генеральним директором компанії, індивідуальним підприємцем або найманим працівником. Ви повинні пройти вакцинацію, аби продовжити роботу, інакше цей бізнес ризикує бути закритим. Немає щеплення — немає роботи», — заявляє прем’єр.
Державним службовцям буде запропоновано взяти відпустку, якщо вони не отримають перший укол до 15 серпня. Влада розраховує, що вони будуть повністю вакциновані до 1 листопада, інакше їм загрожуватиме звільнення.
Така кампанія з вакцинації також передбачає штрафи від 20 до 4 000 доларів за порушення будь-якого з понад двадцяти правил карантину.
«З іншими, потенційно більш смертоносними варіантами коронавірусу, ми не можемо дозволити собі витрачати час на вакцинацію та повернення до життя, яке ми знаємо і любимо. Ці прості заходи уповільнюють поширення і запобігають новим випадкам госпіталізації та смертям», — каже Байнімарама.
Камелі Батіветі, виконавчий директор Федерації торгівлі та роботодавців Фіджі, сказав, що пандемія серйозно нашкодила економіці країни. Так, через коронавірус постраждав туризм — найбільший сектор економіки країни. Багато людей втратили роботу.
Конгрес профспілок Фіджі раніше закликав усіх працівників пройти вакцинацію, але стверджував, що закон повинен захищати будь-кого, хто реалізує своє право не отримувати щеплення.
Зазначимо, загалом на Фіджі виявили 8 661 випадок коронавірусу, 48 пацієнтів померли від ускладнень хвороби. Населення країни — приблизно 900 тисяч людей.
Батіг і пряник
Уряди низки країн нині намагаються різними методами змусити населення швидше вакцинуватися проти коронавірусу. Так, наприклад, влада пакистанської провінції Пенджабу заявила, що блокуватиме телефони людей, які відмовляються вакцинуватися проти коронавірусу.
У низці інших країн населення заохочують вакцинуватися різноманітними вигодами. Наприклад, серед жителів Гонконгу розіграють квартиру за 1,4 мільйона доларів як головний приз лотереї на підтримку держпрограми з вакцинації проти коронавірусу.
У США у багатьох штатах проводять лотереї серед вакцинованих. У штаті Нью-Джерсі започаткували кампанію, в межах якої кожен житель від 21 року міг отримати безплатне пиво.
Крім того, у Нью-Йорку за вакцинацію в пунктах щеплень на залізничних вокзалах і станціях метро вирішили давати людям безкоштовні перепустки на проїзд. А в Сербії пообіцяли виплатити по 30 доларів усім, хто вакцинувався до кінця травня.