На Херсонщині тракторист підірвався на міні. Він помер дорогою до лікарні
У Херсонській області 17 вересня трактор наїхав на російську міну під час польових робіт. Водія везли до лікарні, але дорогою він помер.
Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
Унаслідок вибуху 45-річний чоловік зазнав численних травм. У нього було осколкове поранення голови, правого ока, тупа травма живота, ушкодження грудної клітки, осколками уразило кінцівки. Також були опіки III ступеня.
У вкрай важкому стані його намагалися шпиталізувати, але дорогою до лікарні чоловік помер.
Окрім того, травми внаслідок підриву дістав 26-річний чоловік. Його госпіталізували у стані середньої важкості. Прокуратура уточнила, що це був агроном, який перебував поблизу місця наїзду трактора на міну.
«Укотре звертаюся до мешканців регіону. Допоки поля не перевірять сапери — не розпочинайте роботи. Подбайте про свою безпеку», — наголосив Прокудін.
Замінування українських територій
Вторгнення росії призвело до створення в Україні найбільшого у світі мінного поля.
За даними МВС, станом на серпень 2023 року орієнтовно йдеться про 174 тисячі квадратних кілометрів, потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Зокрема, близько 14 тисяч км² — це акваторія річок, водойм і водосховищ, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів, гідротехнічних споруд і морських портів.
Дослідження контент-маркетингової агенції Top Lead свідчить, що втрати української економіки через замінування полів щорічно сягатимуть до 800 мільйонів доларів.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила інтерактивну карту територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Переглянути карту, повідомити про вибухівку чи мінування можна за посиланням.
Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках. Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч і повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.
На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.