На Херсонщині викрили двох сестер-«ворожок»: обіцяли за гроші вилікувати хвороби та налагодити родинні стосунки по фото
На Херсонщині правоохоронці викрили двох шахрайок, які за гроші обіцяли «клієнтам» вилікувати хвороби та налагодити родинні стосунки з допомогою одного лише фото. За «сеанс» онлайн переважно брали 1800 гривень.
Про це повідомила пресслужба поліції області.
Там розповіли, що двоє сестер створили сторінку у соціальній мережі для шахрайства. Діяли вони виключно онлайн і особисто з людьми не зустрічалися. Після того, як їм надсилали фото хворого і переказували гроші, вони блокували сторінку людини у соцмережі.
Правоохоронці зазначають, що останньою жертвою шахрайок стала жінка, у якої тяжко хворіє дитина. Для матері це була остання надія на порятунок. Вона надіслала «цілителькам» для діагностики фото малолітнього сина. Ті заявили, що на дитині нібито сильна порча, її буде важко вилікувати, але це можливо.
За один сеанс своїх послуг шахрайки зажадали 4300 гривень, які жінка переказала на їх рахунок. Після цього зловмисниці заблокували усі повідомлення від «клієнтки».
Потерпіла звернулася в поліцію, після чого шахрайок викрили. Ними виявилися дві сестри віком 24 та 27 років зі Скадовського району області. Під час проведення обшуків у їхніх помешканнях вилучили мобільні телефони, сім картки та банківські картки, які вони використовували у своїй діяльності.
У поліції зазначають, що за словами жінок, вони самі виховують дітей і потребували грошей на їх утримання. Нині поліція встановлює остаточну кількість потерпілих.
Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство). Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Шахрайство в Україні
Як зазначають у Кіберполіції, шахрай може видавати себе за працівника банку, співробітника пенсійного або іншого фонду, правоохоронця, волонтера, покупця товару, який ви виставили на продаж, тощо.
Крім того, що не треба переказувати гроші невідомим людям, за жодних умов не повідомляйте секретні реквізити своєї карти — це не лише пін-код, а код CVV2/CVС2 на зворотному боці картки.
Також шахраї можуть намагатися обдурити вас за допомогою повідомлень про несподівані виграші, надбавки до пенсії, соціальні виплати тощо.
Якщо ви все-таки вказали секретні дані своєї карти, треба негайно заблокувати карту — зателефонувати в банк або зробити це на його сайті. І звертайтесь до Кіберполіції.
Також ви можете прочитати про безпечний онлайн-шопінг та рекомендації по захисту заощаджень на банківських рахунках від Кіберполіції.