На кордоні з Польщею протестувальники почали зупиняти пасажирські автобуси. До них приєднується поліція (ДОПОВНЕНО)

Польські протестувальники та поліція почали зупиняти пасажирські автобуси, які їдуть із Польщі й у Польщу. Пасажирів тримають на кордоні без жодних пояснень.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Кубраков зазначив, що пасажирами таких автобусів, зокрема, є жінки з малолітніми дітьми, соціально незахищені верстви населення, військовослужбовці, які повертаються або їдуть на навчання.

«Наголошуємо, що ці дії є неприпустимими щодо громадян України (...) Спроба зробити їх заручниками протесту виглядає недоречною для цивілізованого світу», — написав міністр.

Зазначимо, раніше протестувальники заявляли, що блокада кордону не поширюватиметься на пасажирський транспорт, а також транспорт, який перевозить гуманітарний і військовий вантаж.

Доповнено о 17:25. Посол України у Польщі Василь Зварич повідомив, що блокування руху пасажирського транспорту відбувається перед пунктом пропуску «Ягодин — Дорогуськ». Туди негайно вирушив консул України в Любліні. Він проведе «необхідні розмови», щоб припинити затримки руху автобусів.

«Як і дотепер, рух легкового транспорту і пасажирських автобусів повинен обовʼязково відбуватися без жодних перешкод», — написав Зварич.

Що відбувається на кордоні?

Польські перевізники, а згодом і фермери почали блокувати рух українських вантажівок з осені 2023 року. Причиною страйку перевізників називають «надмірну конкуренцію» після ухвалення Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.«транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС.

Польські фермери протестують, щоб добитися помʼякшення європейського «Європейський зелений курс» — ініціативи Єврокомісії з метою зробити європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року. Передбачає оновлення законодавства у ЄС. Зокрема, передбачається зниження використання пестицидів, добрив та антибіотиків у сільському господарстві, а також введення заборони на імпорт харчів з ринків, де держави не дотримуються законодавства ЄС з охорони довкілля.«зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій. Вони блокували рух на шести напрямках — це пункти пропуску «Ягодин», «Устилуг», «Угринів», «Рава-Руська», «Шегині» та «Краківець».

Польські ЗМІ навіть писали, що Україна та Польща нібито ведуть переговори щодо тимчасового закриття кордону для двосторонньої торгівлі товарами. Проте в Мінвідновлення України заперечили інформацію про такі переговори.

Через блокаду українська економіка зазнала вже мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.