На недільних протестах у Білорусі затримали майже 700 людей. Силовики розганяють громадян, а влада влаштувала автопробіг

На недільних протестах 8 листопада у Білорусі затримали майже 700 людей. Силовики не давали змоги протестувальникам збиратись у колони, а на вулиці міст вивели військову техніку.

Про це повідомляє Tut.by.

Журналісти кажуть, що вже традиційно у неділю зранку у Білорусі фіксували перебої мобільного зв'язку, а на вулиці міст вивели військову техніку. Через розгін силовиків люди не могли збиратись великими колонами, тож більшість протестувальників гуляла містами невеличкими групами.

Найбільше людей затримували у Мінську, однак також відомо про випадки затримань у Вітебську, Гродно, Гомелі, Березі, Пінську, Полоцьку, Жлобіні, Бобруйську, Ляховичах та Могильові.

За день, згідно з даними правозахисного центру «Вясна», у країні затримали майже 700 людей. Серед них є журналісти та відомі спортсмени. Так, наприклад, силовики у Мінську затримали срібного призера Олімпійських ігор, легкоатлета Андрія Кравченка та кікбоксера Івана Ганіна.

Журналісти зазначають, що правоохоронці затримували людей майже випадковим чином. У Полоцьку міліція затримала шість чоловіків, які відвідували екскурсію. Співробітники міліції проходили з людьми до кінця екскурсії, а після її закінчення забрали усіх чоловіків з групи до машини.

Тим часом біля аеродрому «Липки» біля Мінська влаштували провладний автопробіг під назвою «За єдину Білорусь!». На заході зібралось кілька сотень людей, а зі сцени біля аеродрому виступали артисти естради.

Що відбувається у Білорусі?

Вже понад три місяці у країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів та вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та фактично зайняв пост президента. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.