У Києві наказали зафарбувати мурал за картиною Соні Морозюк. До того його обмалювали невідомі
Подільська районна адміністрація Києва наказала замалювати мурал за картиною Соні Морозюк після того, як невідомі зробили напис на ньому. Художницю звинувачували у причетності до корупційного скандалу Ігоря Гринкевича — батька її екснареченого.
Про це hromadske розповіли в агенції Charity Hub, яка і створила мурал.
Там сказали, що на тлі суспільного обурення, яке викликала справа щодо постачання неякісного одягу для Збройних сил України, на муралі зʼявився «вандальний надпис, який псував його зовнішній вигляд».
Саме через це, кажуть в агенції, мурал і замалювали на запит Подільської районної адміністрації.
Стінопис на Андріївському узвозі зʼявився на підтримку європейського сезону «Голосу країни». Його назва — «Голос країни звучить в Європі».
В агенції кажуть, що цю «творчу колаборацію» здійснили, «надихаючись українцями, які демонструють силу свого духу й талант по всьому світу».
Хто така Соня Морозюк і в чому її звинувачують?
Вона художниця, а також колишня наречена Романа Гринкевича, батька якого підозрюють у заволодінні бюджетними коштами на закупівлях одягу та білизни для ЗСУ.
Після затримання Гринкевича-старшого журналіст Євген Плінський дорікнув художниці, що вона стала популярною нібито завдяки заможному нареченому. Морозюк відкинула звинувачення, зазначивши, що всі свої майнові надбання за минулий рік вона здійснила власним коштом.
За її словами, після звинувачень у медіа, що її наречений може бути причетний до «якихось оборудок», вона перебувала в «шокованому стані». Також Морозюк пообіцяла розійтися з ним, якщо звинувачення підтвердяться. Невдовзі після того, як Гринкевичам та іншим фігурантам справи оголосили про підозру, Соня Морозюк заявила про розрив заручин.
Про справу Гринкевича
Наприкінці грудня 2023 року львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали за спробу дати 500 тисяч доларів хабаря посадовцю Державного бюро розслідуваньДБР, яке розслідує справу про оборудки із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. В межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень.
Але низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 мільярда гривень.
Міністерство оборони України розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл».
Гринкевич-старший нині перебуває в СІЗО, а Романа Гринкевича оголосили у розшук. Іншим трьом підозрюваним у справі обрали запобіжний захід — їх триматимуть під вартою з можливістю внесення застави у 500 мільйонів гривень.