Художниця Соня Морозюк відповіла на закиди через майбутнього свекра, затриманого за хабар у півмільйона доларів

Художниця Соня Морозюк вперше прокоментувала закиди на свою адресу через заручини із Романом Гринкевичем — сином львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони, якого підозрюють у пропозиції хабаря в 500 тисяч доларів.
Свою позицію вона виклала в Instagram.
Наприкінці грудня правоохоронці затримали львівського бізнесмена, який, за даними слідства, пропонував 500 тисяч доларів одному із керівників Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.
Слідчі стверджують, що так бізнесмен намагався повернути майно, яке вилучили в підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.
Правоохоронці традиційно не вказали імені підозрюваного, але в ЗМІ писали про Ігоря Гринкевича — одного з найбільших постачальників Міністерства оборони. У соціальних мережах довкола його сім’ї розгорівся скандал.
Згідно з даними відкритих реєстрів, син Гринкевича — 28-річний Роман — є власником двох компаній і одного благодійного фонду. Із соціальних мереж і медіа відомо, що він заручений з 25-річною харківською художницею Сонею Морозюк.
Після затримання Гринкевича-старшого журналіст-розслідувач Євген Плінський дорікнув художниці, що вона стала популярною нібито завдяки заможному нареченому. Гринкевича-молодшого Плінський звинуватив у корупції.
«Зароблені на корупційних підрядах Міноборони гроші Рома тупо вкладав в Соню. Мільйони оборонних гривень вкладались в молоду дівчину, її творчість та успішний успіх», — заявив Плінський.
У результаті Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України призупинив виставку Морозюк «Мазня», пояснивши це «значною кількістю суперечливих реакцій, що вийшли поза межі мистецтвознавчої дискусії».
Сама художниця закрила доступ до своїх сторінок у соціальних мережах, аж поки 6 січня не відповіла на закиди. Дівчина наголосила, що у відносинах із Романом Гринкевичем 5 місяців, з яких 2 — пара заручена.
«Я була Сонею Морозюк, художницею, без нього і до нього. Я малюю з 5 років, перші перемоги на міжнародних конкурсах почалися з раннього дитинства, і їх були десятки. Десятки колаборацій, сотні картин — все це було в мене і так», —наголосила художниця.
За словами Морозюк, усі її майнові надбання за минулий рік, зокрема, Porsche Cayenne 2015 року за 33 тисячі доларів, вона здійснила власним коштом, аби не здаватися меркантильною в очах нареченого. Вона заявила, що у 2023 році заробила близько 100 тисяч доларів.
Художниця також каже, що після звинувачень у медіа, що Роман може бути причетний до «якихось оборудок», вона перебувала в «шокованому стані».
«До цього ми не дуже багато розмовляли про його справи й бізнес. Скажу чесно, мене це не дуже цікавило. Я довіряю йому, але я не так добре знаюся на системі державних закупівель, щоб знати, як це влаштовано і які там правила гри», — пояснила дівчина.
А втім, мисткиня додала, що «продовжує розбиратися», і якщо звинувачення на адресу Романа виявляться правдою, то вона готова розійтися з хлопцем.
Більше про справу Гринкевича
Кілька місяців тому ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Йшлося про справу, коли компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.
Під час слідства встановили, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міноборони.
За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.
Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань. Також встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів зазначених підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для Міноборони.
Слідчі також перевіряють причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. Наразі досудове розслідування триває.
- Поділитися: