На станції «Вернадський» встановили обладнання для переробки пластику: відходи перетворюватимуть на сувеніри

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» встановили обладнання для переробки пластику. Так хочуть не лише зменшити кількість відходів, а й виготовляти сувеніри із переробленого пластику для туристів.

Про це повідомив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий у пресцентрі УНІАН.

«Наша станція "Академік Вернадський" відвідується туристами з різних країн, тож кому як не нам взяти на себе просвітницьку роль, пояснюючи людям "пластикову загрозу" та живим прикладом демонструючи, як кожен з нас може її зменшити», — сказав Дикий.

На українській станції запустили закритий цикл переробки пластику, маркованого 02 чи HDPE: це здебільшого кришечки від пляшок та флакони від побутової хімії. Система включає подрібнювач пластику, Інструмент, у якому плавиться пластикекструдер та низку інструментів для виготовлення сувенірів.

Окрім очищення довкілля та сувенірів, організатори хочуть такою ініціативою підвищити репутацію української станції та зменшити витрати на управління відходами.

Пластик — дешевий і дуже поширений матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду як відходи.

Мікрочастинки пластику часто потрапляють в організми морських тварин. А оскільки ті не можуть перетравити пластик, то він травмує їх ізсередини або стає середовищем для розвитку паразитів і бактерій. Як наслідок — більше тварин гине.

Крім того, мікрочастинки пластику потрапляють у воду та їжу, які їмо та п’ємо ми з вами — через морепродукти або очищену морську воду. Токсичні складники пластиків осідають у нашому організмі, а деякі мають підтверджені канцерогенні властивості.