На станції «Вернадський» встановлять артінсталяцію у вигляді української хати

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» встановлять артінсталяцію «Дім. Спогади». Проєкт розробила світова архітектурна студія balbek bureau, його реалізацією мають зайнятися у січні 2022 року.

Про проєкт йдеться на сайті студії.

Інсталяцію мають встановити навколо виведеного з експлуатації паливного бака, який розміщений на вході в станцію й потрапляє на більшість туристичних фотографій.

Навколо нього почнуть будівництво за прикладом традиційної української хати. За задумом архітекторів, інсталяція має нагадувати ескіз олівцем — наче хтось згадує свій будинок і робить замальовку з пам'яті.

Команда поставила перед собою завдання перетворити старий паливний бак на «привабливий для туристів об'єкт, який органічно впишеться в антарктичні краєвиди».

Паливний бак, навколо якого хочуть створити артінсталяціюFacebook / balbek bureau

«Для наших дослідників — це живий спогад про дім. Для туристів — можливість познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний візуальний образ», — йдеться у повідомленні.

Також у бюро зазначають, що навколо будинку можна буде прогулятися та побачити цікавинки про Україну. Зокрема, на стінах баку хочуть розмістити борди з фактами про країну та станцію, а також символічні предмети на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.

Виготовленням конструкції займеться українське конструкторське бюро «Майстерня Чудес».

Українська станція в Антарктиді

«Академік Вернадський» — це єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією.

Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цього завдання підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.

Створили цю станцію як наукову базу «Фарадей» Великої Британії, у 1996 році королівство передало її Україні.

Автор: Маркіян Климковецький