На станції «Вернадський» встановили обладнання для переробки пластику: відходи перетворюватимуть на сувеніри

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» встановили обладнання для переробки пластику. Так хочуть не лише зменшити кількість відходів, а й виготовляти сувеніри із переробленого пластику для туристів.
Про це повідомив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий у пресцентрі УНІАН.
«Наша станція "Академік Вернадський" відвідується туристами з різних країн, тож кому як не нам взяти на себе просвітницьку роль, пояснюючи людям "пластикову загрозу" та живим прикладом демонструючи, як кожен з нас може її зменшити», — сказав Дикий.
На українській станції запустили закритий цикл переробки пластику, маркованого 02 чи HDPE: це здебільшого кришечки від пляшок та флакони від побутової хімії. Система включає подрібнювач пластику, екструдер та низку інструментів для виготовлення сувенірів.
Окрім очищення довкілля та сувенірів, організатори хочуть такою ініціативою підвищити репутацію української станції та зменшити витрати на управління відходами.
Пластик — дешевий і дуже поширений матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду як відходи.
Мікрочастинки пластику часто потрапляють в організми морських тварин. А оскільки ті не можуть перетравити пластик, то він травмує їх ізсередини або стає середовищем для розвитку паразитів і бактерій. Як наслідок — більше тварин гине.
Крім того, мікрочастинки пластику потрапляють у воду та їжу, які їмо та п’ємо ми з вами — через морепродукти або очищену морську воду. Токсичні складники пластиків осідають у нашому організмі, а деякі мають підтверджені канцерогенні властивості.
- Поділитися: