На Водохреще 2 тисячі рятувальників чергуватимуть біля водойм. Що варто знати для безпечного занурення?
У день Водохреща, 19 січня, в Україні на водоймах чергуватимуть майже 2 тисячі рятувальників. У Центрі громадського здоров'я нагадали, як безпечно занурюватись у воду і для досвічених «моржів», і для новачків.
Як зазначають у Міністерстві внутрішніх справ, у кожному регіоні України визначили офіційні місця для купання на Водохреща, де чергують рятувальники, водолази ДСНС та медичні працівники.
Всього встановлено понад 600 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді, де протягом 19 січня чергуватимуть майже 2 тисячі рятувальників та 375 одиниць техніки.
А де цьогоріч можна зануритись?
Цього року у низці українських міст не планують офіційні заходи та організацію місць для занурення через карантинні обмеження та нестійкий лід.
Зокрема у Києві оголосили, що загальноміського освячення води цьогоріч не буде, пише «Вечірній Київ» з посиланням на екологічну службу КП «Плесо». У Київській міській держадміністрації також не було традиційного анонсу місць для масового купання.
Львівська обласна державна адміністрація також заявила, що цього року місця для купання обладнувати не будуть. Цьогоріч організовані купання не проводитимуть і у Дніпрі, Кривому Розі, Вінниці, Чернівцях, Рівному тощо.
В Одесі міськрада визначила три місця для купань: на пляжах «Золотий берег», «Ланжерон» та «Лузанівка».
В Івано-Франківську люди зможуть зануритися на річці Бистриці Надвірнянській поруч вулиці Володимира Івасюка, на річці Бистриці Солотвинській поруч вулиці Пасічної та на центральному міському озері.
У Харкові освятять воду на кількох джерелах: у Саржиному яру, на Олексіївці, на джерелах по вул. Мінераловодській (Тюринка), вул. Зубенка, вул. Джерельній, у Великій Данилівці, селищі Жуковського та ін.
У Миколаєві для проведення Водохреща визначили низку місць у Центральному, Заводському, Інгульському та Корабельному районах міста.
Що варто пам'ятати для безпечного занурення у воду?
Для всіх охочих зануритися у воду на Водохреще Центр громадського здоров'я нагадує про такі правила безпеки:
- Занурюватись у воду варто, лише якщо ви повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років.
- Занурюйтесь лише у спеціально обладнаних для купання місцях із перевіреним дном.
- Перед тим, як зайти у воду, обов’язково зробіть руханку.
- Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм.
- Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию.
- Перебувайте у воді не довше 3–5 секунд.
- Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий. Перед купанням варто продумати, що ви вдягнете: обирайте теплий одяг зі мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, щоб швидко перевдягнутися. Це ж стосується і взуття.
- Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.
- Більше рухайтесь, щоб не змерзнути. Пострибайте на місці, зробіть кілька простих вправ або ж просто походіть.
- Візьміть із собою термос із чаєм. Не варто вживати алкоголь ㅡ він лише створює ілюзію тепла і призводить до величезної його втрати. Водночас паління зменшує швидкість кровообігу в кінцівках.