На заході Україні вперше провели операцію з пересадки печінки

Львівські лікарі провели першу у західній Україні операцію з трансплантації печінки. Донором стала 47—річна львів'янка: її серце, печінка та нирки допомогли врятувати життя чотирьом пацієнтам.

Про це повідомили у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги.

Зокрема у лікарні вдалося пересадити печінку 39-річній жінці із Житомира, що мала цироз. Операція тривала понад десять годин, а для її проведення залучили медиків з Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.Шалімова.

Водночас серце донора пересадили 45-річному пацієнту з Одеси, який постраждав після інфаркту, а нирки ㅡ двом пацієнтам з Тернопільської області.

У лікарні зазначили, що всі пацієнти, що отримали донорські органи, почуваються добре.

Жінка, що стала донором одразу для чотирьох операцій у лікарні, померла через розрив аневризми. Після констатації смерті мозку її мама, брат і син дали згоду на донорство.

За рік у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги провели вже десять операцій з пересадки органів. У липні цього року львівські медики провели свою першу операцію з пересадки серця.

Лікарня також відома залученням до операції робот-хірурга Da Vinci, який вже прооперував свого першого пацієнта.

Трансплантація в Україні

Операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

За словами міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, вже з 1 січня 2021 року запрацює система, яка зіставлятиме лист очікування пацієнтів та донорські органи. Без такого механізму система трансплантації не зможе повноцінно функціонувати.

А вже за три роки МОЗ планує досягти повної трансплантаційної незалежності, коли українцям не доведеться виїжджати за кордон для проведення операцій.