На Закарпатті виявили вже 5 випадків поліомієліту, у 12-річної дівчинки паралізувало ногу

На Закарпатті виявили вже 5 випадків поліомієліту, в однієї дитини паралізувало ногу. Усі вони не мали щеплення проти цієї хвороби.

Про це повідомила головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик у коментарі BBC,

Так, перший випадок зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району. 13 вересня у неї з'явилися гострі кишкові розлади, 16 вересня — висока температура, а 17 вересня — лихоманка й температура 39 градусів.

Уже наступного дня вона не могла встати на ногу. 19 вересня дівчинка потрапила до лікарні, у неї виявили поліовірус. Рухливість ноги не відновилася досі. Проте хвороба цієї дитини не пов'язана з випадком на Рівненщині.

Згодом на Закарпатті виявили ще один осередок поліомієліту з 4 випадками, який уже був пов'язаний із поліомієлітом у Рівненській області. Особливість цього осередку в тому, що батьки відмовилися від вакцинації через релігійні переконання.

Що сталося на Рівненщині?

На початку жовтня там зафіксували випадок паралічу 1,5-річної дитини з Рівненської області через поліомієліт. Батьки свідомо відмовилися від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Після підтвердження поліомієліту в області розпочала роботу команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я, а також обласного Центру контролю та профілактики хвороб.

Що з вакцинацією в Україні?

Як розповів державний санітарний лікар Ігор Кузін, станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплення проти поліомієліту (дітей до 1 року) становить 59,7%. Натомість для колективного імунітету необхідно 95%.

Попри це у МОЗ зазначають, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

Що таке поліомієліт?

Це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби — вакцинуватися, оскільки специфічного лікування не існує.

Здебільшого хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Інкубаційний період становить 2-35 діб, частіше 7-14 діб.

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНС) та без її ураження. Але навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНС) здатний дуже нашкодити хворому.

Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?

Вакцинувати проти поліомієліту дитину потрібно з народження. Щеплення обов’язково слід проводити комплексно, не пропускаючи жодного — для збільшення відповіді імунної системи.

1 доза — 2-й місяць життя дитини;

2 доза — 4-й місяць;

3 доза — 6-й місяць;

4 доза — 18-й місяць;

5 доза — 6 років;

6 доза — 14 років.

Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у вашого сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори з Національною службою здоров’я України.