Слідом за Рівненщиною поліомієліт виявили ще й на Закарпатті
Міністерство охорони здоров'я зафіксувало вірус поліомієліту на Закарпатті. Його знайшли завдяки розслідуванню випадку на Рівненщині, де унаслідок цієї хвороби паралізувало 1,5—річну дитину.
Про це повідомив державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Він розповів, що під час розслідування випадку на Рівненщині фахівці визначили коло контактних осіб. Одна із груп зрештою виявила наявність поліомієліту на Закарпатті.
Зразки вірусу вже направили до лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я у Гельсінкі. Від результатів цього дослідження залежатиме, як реагуватиме держава.
Кузін розповів, що у громаді на Рівненщині, де виявили поліомієліт, з 11 жовтня вдалося вакцинувати проти цієї хвороби лише третину із 243 дітей, які потребували щеплення. А все через те, що 109 мали тимчасові протипоказання, а батьки 48 дітей не дали дозволу на вакцинацію.
Державний санітарний лікар повідомив, що 27 жовтня керівникам всіх облдержадміністрації доручили організувати вакцинацію нещеплених дітей до 5 років від поліомієліту.
Що з вакцинацією в Україні?
Як розповів Кузін, станом на 1 жовтня рівень охоплення щепленнями трьома дозами від поліомієліту (дітей до 1 року) становить 59,7%. Натомість для колективного імунітету необхідно 95%.
Попри це, у МОЗ вказують, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.
Що таке поліомієліт?
Це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.
Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби — вакцинуватися, оскільки специфічного лікування не існує.
У більшості випадків хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Інкубаційний період становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження. Але навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНР) здатний дуже нашкодити хворому.
- Поділитися: