На засіданні РНБО вирішили повернутися до 5 сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі

На засіданні Ради нацбезпеки і оборони розглянули загострення ситуації в зоні бойових дій на Донбасі і вирішили повернутися до стратегії 5 сценаріїв.

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

«На жаль, останнім часом фіксується різке збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, активізація диверсійної та снайперської діяльності з боку збройних формувань Російської Федерації. Гинуть українські військові. Усе це вимагало негайного реагування керівництва держави», — сказав він.

Члени РНБО заслухали доповіді головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, начальника Головного управління розвідки полковника Кирила Буданова та голову Служби зовнішньої розвідки генерал-лейтенанта Валерія Кондратюка.

Однак ухвалені рішення є засекреченими, тому Данілов нічого про них не сказав.

«Єдине можу сказати, що є повернення до рішення РНБО від 5 грудня 2019 року, коли розглядалися 5 сценаріїв розвитку ситуації на Донбасі. Зараз ці сценарії будуть підійматися, відповідним структурам та посадовим особам дана вказівка президента переглянути всі ці речі, у разі потреби робити нові редакції, поправки», — зазначив він.

Про наявність таких сценаріїв влада розповіла 7 грудня 2019 року, хоч вони були й засекречені. Тоді Данілов окреслив 4 ключові моменти:

  • повернення в Україну полонених;
  • припинення вогню;
  • повернення контролю над усією ділянкою російсько-українського кордону;
  • проведення місцевих виборів.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня 2020 року. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових, однак дотепер за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули вже десятеро українських військових. Також військові регулярно підриваються на вибухових пристроях. Зокрема, 6 лютого через це загинули двоє армійців, а 14 лютого — троє.

Президент України Володимир Зеленський, який 11 лютого був із робочою поїздкою на Донеччині, заявляв, що за останні кілька тижнів кількість обстрілів українських позицій з боку бойовиків збільшилася. Він пов'язує це зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.