Зеленський: Загострення ситуації на Донбасі пов'язане зі спробами тиснути на українську сторону в ТКГ
Президент Володимир Зеленський заявив, що загострення ситуації на Донбасі протягом останніх кількох тижнів пов'язане зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.
Про це глава держави заявив під час робочої поїздки до Донецької області, пише Офіс президента.
Разом з послами Франції, Німеччини, США, Канади, Великої Британії та Швеції Зеленський відвідав передові позиції в зоні проведення операції Об'єднаних сил.
Він вважає важливим, щоби посли дружніх і партнерських країн «бачили на власні очі, що відбувається на Донбасі».
«Західні дипломати повинні отримати з перших вуст правдиву інформацію про те, як Україна виконує взяті на себе зобов'язання зі встановлення режиму припинення вогню, якого не дотримується протилежна сторона», ㅡ сказав Зеленський.
Він визнав, що за останні кілька тижнів кількість обстрілів українських позицій зі сторони бойовиків збільшилася. Зеленський пов'язує це зі спробами тиснути на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.
«Сьогодні рівно 200 днів відтоді, як ми домовилися про режим всеохопного припинення вогню. І всі ми бачимо, що кількість обстрілів останнім часом з боку бойовиків збільшилася. Однак як би скептично хтось не ставився до слова «перемир'я», режим припинення вогню потрібен і є досягненням. Це врятувало реальні життя наших військових і цивільних», ㅡ сказав президент.
Він зазначив, що у 2018 році на Донбасі загинув 121 військовий і було поранено 799. У 2019 році кількість вбитих українських військовослужбовців склала 100 людей, ще 507 бійців отримали поранення. Торік кількість вбитих зменшилася до 50, а поранених ㅡ до 338.
Яка ситуація на Донбасі?
Лише сьогодні, 11 лютого, помер ще один український військовий. Снайпер бойовиків поранив його біля населеного пункту Зайцеве і під час евакуації до госпіталю боєць помер. Всього за день штаб ООС зафіксував два порушення режиму «тиші».
Днем раніше бойовики сім разів порушували «тишу», а неподалік Пісків український військовий зазнав поранення.
Всього ж з початку режиму припинення вогню на Донбасі, який почав діяти з 27 липня 2020 року, внаслідок обстрілів бойовиків загинули вже дев'ятеро українських військових.
Також військові регулярно підриваються на вибухових пристроях. Зокрема, 6 лютого через це загинули двоє армійців.
За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала станом на 9 лютого 8 558 порушень режиму тиші — зокрема 3 197 вибухів, 1 079 невизначених боєприпасів, що пролетіли, 101 спалах дульного полум'я, 60 освітлювальних ракет і щонайменше 4 121 чергу та постріл.
В ОБСЄ порушенням вважають кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції вважають одним фактом порушення.
- Поділитися: