На Землю впав супутник, який був у космосі майже 30 років
Сьогодні, 21 лютого, на Землю впав супутник ERS—2. Він перебував у космосі з квітня 1995 року.
Про це повідомило Європейське космічне агентство (ESA).
Зазначалося, що супутник мав упасти приблизно о 19:05 за київським часом з похибкою у 30 хвилин. Більша частина супутника мала згоріти під час входження в земну атмосферу, але деякі уламки могли вціліти.
В ESA зазначають, що супутник не несе загрози людям чи інфраструктурі.
Станом на 22 годину за Києвом ESA зафіксувало входження в атмосферу супутника ERS-2 над північною частиною Тихого океану між Аляскою та Гаваями.
Що це за супутник?
Супутник ERS-2 запустили 21 квітня 1995 року — тоді він вважався найсучаснішим космічним апаратом для спостереження Землі, який коли-небудь розробляла й запускала Європа.
Його метою було здійснення моніторингу стихійних лих, зокрема повеней або землетрусів у віддалених частинах світу. ESA каже, що цей супутник зібрав «безліч цінних даних про земну поверхню, океани та полярні шапки».
У 2011 році в ESA вирішили припинити роботу ERS-2 і зняти його з орбіти, щоб зменшити розповсюдження космічного сміття. У липні та серпні 2011 року супутник пройшов серію з 66 маневрів зі зняття з орбіти. Вони дозволили зменшити ризик зіткнення з іншими супутниками або космічним сміттям і забезпечити достатньо швидке зниження орбіти супутника.