НАБУ і САП оголосили в розшук ексголову Фонду держмайна Сенниченка
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оголосили в розшук колишнього голову Фонду держмайна (ФДМУ) Дмитра Сенниченка. За даними слідства, він очолив злочинну організацію, яка причетна до заволодіння понад пів мільярда гривень.
Про це повідомила пресслужба НАБУ.
Також у розшук оголосили:
- доцента Університету державної фіскальної служби України Андрія Гмиріна;
- інвестиційного банкіра Павла Присяжнюка;
- ексочільника Одеського припортового заводу Миколу Парсентньєва;
- співвласника компанії «Агро Газ Трейдинг» Олександра Горбуненка;
- партнера компанії «Агро Газ Трейдинг» Володимира Колота;
- ексглаву правління «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії» Артура Сомова.
У НАБУ кажуть, що всі вони входять до складу злочинної організації, яка причетна до заволодіння понад пів мільярда грн коштів підприємств «Одеський припортовий завод» та «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».
«Очолював угруповання ексголова Фонду державного майна України, який тричі виступав викривачем корупції, подаючи відповідні заяви до НАБУ. Насправді ж він усував "конкурентів" на підприємствах зі сфери ФДМУ, аби заробляти могла лише підконтрольна злочинній організації компанія», — йдеться у повідомленні.
Детальніше про справу
22 березня Національне антикорупційне бюро України повідомило про викриття на махінаціях з майном ФДМУ злочинної організації, яку очолював сам колишній голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко.
За даними слідства, впродовж 2019-2021 років учасники угруповання заволоділи понад 500 млн грн коштів АТ «Одеський припортовий завод» (99,56% акцій належить державі) та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (100% належить державі в особі ФДМУ). Справу розділили на два епізоди за кожною з компаній.
Водночас, за даними слідства, сума неправомірної вигоди, отримана членами злочинної організації за весь час контролю АТ «ОПЗ», становить понад 2 млрд грн.
Серед учасників злочину називають:
- голову Фонду державного майна України (керівника ЗО, організатора);
- наближену до голови ФДМУ особу (співорганізатора);
- радника голови ФДМУ;
- двох в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
- в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
- двох власників ТОВ — переможця аукціону на «ОПЗ»;
- двох фізичних осіб — співучасники злочину.
В.о. директора «ОПЗ» і радника голови ФДМУ затримали. Сімом фігурантам — ексголові ФДМУ, наближеній до нього особі, в.о. директора «ОПЗ», в.о. керівника АТ «ОГХК», двом власникам ТОВ і одній фізичній особі — про підозру повідомили письмово. Ще одній людині повідомлення про підозру вручили особисто.