НАБУ розслідує недостовірне декларування судді Верховного Суду, у якого журналісти знайшли російський паспорт

Національне антикорупційне бюро розслідує ймовірне недостовірне декларування голови Касаційного господарського суду у складі ВСУ Богдана Львова. Раніше журналісти знайшли в нього російський паспорт та нерухомість у Москві.

Про це повідомили нам у пресслужбі НАБУ.

Там зазначили, що зареєстрували кримінальну справу після аналізу журналістського розслідування програми «Схеми». Справу відкрили за Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осібч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає від 51 000 до 68 000 грн штрафу, або громадські роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

Що передувало?

Журналісти-розслідувачі проєкту «Схеми» заявили, що Богдан Львов, очільник Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, має громадянство росії з 1999 року. Окрім того, за даними «Схем», він поновлював паспорт у 2012-му через досягнення 45-річного віку, хоча на той момент уже обіймав посаду судді Вищого господарського суду України.

А в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби рф віднайшли індивідуальний податковий номер Богдана Львова. Як зазначається, цей код не надається автоматично з паспортом, по нього треба додатково звертатися до податкових органів росії.

Також у власності родини Львова (у його дружини та тещі) виявили квартиру в Москві: її приблизна ринкова вартість — 11 мільйонів гривень. У жодній зі своїх майнових декларацій він не вказував, що на дружину зареєстрована нерухомість у Москві.

Сам суддя Богдан Львов заявив, що інформація розслідувачів не відповідає дійсності та є «фейком». Він наголосив, що про «нібито наявність у нього російського громадянства» дізнався під час інтерв'ю з журналістами і ще до публікації розслідування звернувся щодо цього до правоохоронних органів. На думку Львова, про нього поширюють недостовірну інформацію, щоб звільнити з посади, «що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб».

У Верховному Суді оголосили, що на час слідства доступ до державної таємниці Богдана Львова призупинено. Додаткові коментарі обіцяють надати після отримання інформації від правоохоронців, які вже залучені до розслідувань. У разі офіційного підтвердження інформації відповідне рішення має ухвалювати Вища рада правосуддя, склад якої наразі формується.

Згодом у Верховному Суді пропонували скликати збори, щоб обговорити дострокове звільнення Львова.