НАБУ закінчило розслідування стосовно ще двох учасників «газової справи Онищенка»
Детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування укримінальному провадженні щодо двох фігурантів «газової справи Онищенка».
Детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо двох фігурантів «газової справи Онищенка».
Про це повідомляють на сайті НАБУ.
За версією слідства, ці особи були задіяні у «газовій справі» за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із Укргазвидобування у грудні 2015 року.
«Більше року — з серпня 2016 року — ці підозрювані перебували в розшуку і переховуються від слідства, систематично змінюючи місце проживання. Детективи НАБУ під керівництвом прокурорів САП затримали підозрюваних у вересні і жовтні 2017 року. Тепер їм і стороні захисту відкрито доступ до матеріалів слідства», — йдеться у повідомленні.
Затримані обіймали посади директорів двох товариств — переможців аукціонів із продажу природного газу, де газ і реалізовувався за заниженими цінами.
Підозрюваним інкримінують скоєння злочинів за 5-ма статтями. Зокрема, їх звинувачують у створенні злочинної організації, заволодінні коштами, фіктивному підприємництві, пособництві у службовому підробленні та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
Нагадуємо, НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із Укргазвидобування у грудні 2015 року.
За версією слідства, в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи понад 1,6 мільярдами гривень, отриманими від реалізації природного газу. Це спричинило збитки Укргазвидобування в сумі більш ніж 740 млн грн.
Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 7 осіб, серед яких організатор схеми — народний депутат Олександр Онищенко, перебувають у розшуку. 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.
5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові Онищенку.
Наприкінці лютого 2017 Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенку депутатську недоторканність.
Олександру Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».