Нацбанк працюватиме над підтримкою низької інфляції, в уряді хочуть її підвищити

У Національному банку України повідомили, що продовжать працювати над підтримкою рівня інфляції на рівні 5% +/— 1%, попри те, що напередодні в уряді закликали пришвидшити темпи зростання цін.

Про це повідомляється у коментарі НБУ щодо рівня інфляції у 2019 році.

«Національний банк і надалі буде спрямовувати свою монетарну політику на підтримку інфляційної цілі, встановленій на рівні 5% із допустимим діапазоном коливань ± 1 відсотковий пункт. Низький рівень інфляції створюватиме умови для стійкого економічного зростання, дедоларизації економіки та здешевлення кредитних ресурсів для бізнесу та населення», — повідомили у Нацбанку.

Зазначимо, що за даними Державної служби статистики України у 2019 році ціни зросли на 4,1%. Це набагато нижче усіх прогнозів, зокрема того ж таки Національного банку, який очікував, що ціни у 2019 році зростуть на 6,3%.

Після оприлюднення даних Держстату щодо інфляції в уряді заговорили про необхідність пришвидшити темпи зростання цін. Нацбанк може впливати на це, змінюючи розмір облікової ставки, яка наразі складає 13,5%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.