Нацбанк знизив облікову ставку до 10% річних

Національний банк України 12 березня ухвалив рішення знизити облікову ставку до 10% річних. Раніше вона складала 11% річних. Знижуючи облікову ставку НБУ сприяє зниженню ставок за кредитами та депозитами.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій.

Рішення про зниження облікової ставки ухвалили попри негативні тенденції на ринках. Зокрема, протягом останнього тижня на валютному ринку України спостерігається паніка, яку НБУ доводиться «гасити», розпродаючи резерви.

«Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 10% річних з 13 березня 2020 року. Національний банк продовжує прогнозоване пом’якшення монетарної політики, щоб повернути інфляцію в цільовий діапазон 5% плюс-мінус 1 відсотковий пункт та підтримати економічне зростання в Україні в умовах охолодження світової економіки», — повідомив голова Нацбанку.

Рішення про облікову ставку Нацбанк ухвалив на тлі рекордно низької інфляції, яку зафіксували в Україні у лютому 2020 року. Так, у річному вимірі інфляція склала 2,4%, а за місяць ціни взагалі впали на 0,3%.

30 січня Національний банк України знизив рівень облікової ставки з 13,5% річних до 11% річних. Також у Нацбанку зазначали, що можуть знизити облікову ставку до 7% річних вже до середини 2020 року, тобто раніше, ніж очікувалося раніше.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.