Нацбанк знизив облікову ставку до 11% річних

Національний банк України ухвалив рішення знизити рівень облікової ставки з 13,5% до 11% річних, тобто одразу на 2,5% пункта.
Відповідне рішення монетарний комітет Нацбанку ухвалив після першого у 2020 році засідання, яке відбулося 30 січня.
«Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 11% річних з 31 січня 2020 року. Національний банк продовжує пом’якшення монетарної політики, щоб забезпечити інфляцію на рівні цілі 5% та підтримати стійке економічне зростання», — повідомляють у Нацбанку.
Рішення Нацбанку пов’язане з рекордно низьким рівнем інфляції, який зафіксували в Україні за підсумками 2019 року. Так, минулого року ціни зросли на 4,1%.
12 грудня Нацбанк знизив рівень облікової ставки до 13,5% річних — відразу на 2 відсоткових пункти. Пізніше голова НБУ Яків Смолій заявляв, що облікову ставку в Україні можуть знизити до 8% до кінця 2020 року, попри те, що раніше на таке зниження очікували лише у 2021 році.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
24 жовтня 2019 року Нацбанк знизив розмір облікової ставки в Україні до 15,5% річних. Зниження склало 1 відсотковий пункт.
5 вересня Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5% річних, що на 0,5% менше, ніж було до цього.
- Поділитися: