Національний авіаційний університет вперше очолила жінка — це депутатка Київради
З 10 квітня виконувачкою обов'язків ректора Національного авіаційного університету (НАУ) стала депутатка Київради Ксенія Семенова. Вперше в історії цього навчального закладу його очолить жінка.
Про це повідомила пресслужба університету, посилаючись на наказ Міністерства освіти і науки.
«Уперше за довголітню історію українського технічного університету його очолить молода жінка, яка фокусується на сфері освіти, якісних змінах у ній, впровадженні найкращих практик ЄС та США в систему вищої освіти України», — йдеться в заяві.
До цього часу Семенова обіймала посаду в.о. проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ. Вона є випускницею факультету електроніки цього університету.
Сама Семенова відзначила, що це також уперше, коли рішення про призначення в.о. ректора МОН ухвалило на основі рекомендації Наглядової ради. Вона переконана, що в НАУ є «крутий потенціал», і додає, що «дуже боляче було дивитись останні 10 років, як університет знищують».
За словами депутатки, величезна кількість професіоналів і випускників НАУ готові долучитися до реформи університету: «Все має вийти».
Попередній ректор НАУ, Максим Луцький, у жовтні 2023 року оголосив про намір піти з посади, щоб приєднатися до лав ППО Збройних сил України. Він є колишнім членом «Партії регіонів», а також кумом міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника, якого підозрюють у держзраді.
Реорганізація НАУ
13 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів погодив пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реорганізації НАУ.
Згідно з рішенням уряду, НАУ поділять на державний університет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію. Вони належатимуть до сфери управління Міністерства освіти і науки.
У МОН запевняють, що ці два заклади мають стати ключовими центрами розвитку авіаційної галузі в Україні, зокрема щодо підготовки пілотів, розробки нових дизайнів і введення в експлуатацію інноваційних БпЛА, підтримки вітчизняної воєнної промисловості.
У НАУ натомість просили зупинити реорганізацію. В університеті припускали, що заплановані зміни можуть загрожувати призупиненням подальшої підготовки льотного складу в Україні та передбачатимуть додаткові витрати.