Міносвіти створило Наглядову раду для реорганізації НАУ. Хто туди увійшов?
Міністерство освіти і науки затвердило склад Наглядової ради Національного авіаційного університету (НАУ) у межах процесу реорганізації навчального закладу.
Про це повідомили пресслужба відомства та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Наглядова рада допоможе розвиватися університету відповідно до сучасних стандартів та потреб освіти й науки в Україні. До її складу увійшли зовнішні експерти, представники держвлади, освіти та бізнесу», — стверджує Федоров.
МОН пояснило, що Рада підтримуватиме поточне управління університету та посилить процес перетворення закладу, що також передбачає модернізацію його управлінських процесів.
Серед членів Ради є і випускники університету, а загалом до складу увійшли сім людей:
- радник міністра освіти і науки на громадських засадах з питань корпоративного управління в університетах та розвитку Київського авіаційного інституту Петро Чернишов;
- підприємець та засновник інвестиційної компанії, що допомагає розвивати мережі магазинів українським брендам, зокрема компанії Rozetka, Ігор Кравчишин;
- народний депутат Роман Грищук;
- генеральний конструктор держпідприємства «Антонов» Владислав Власик;
- заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр;
- керівниця українського кластера оборонних технологій Brave1 Наталія Кушнерська;
- один із засновників Спілки українських підприємців Володимир Цой.

Як розповів очільник Мінцифри, у планах Наглядової ради — більше інтегрувати бізнес у систему освіти, який впливатиме на вибори ректорів та менеджерів університетів.
«CEO найбільших компаній зможуть ділитися своїм управлінським досвідом і впроваджувати найкращі практики з бізнесу в освіту», — заявив Федоров.
Більше про реорганізацію
13 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів погодив пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реорганізації НАУ.
Згідно з рішенням уряду, НАУ поділять на державний університет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію. Вони належатимуть до сфери управління Міністерства освіти і науки.
У МОН запевняють, що ці два заклади мають стати ключовими центрами розвитку авіаційної галузі в Україні, зокрема, щодо підготовки пілотів, розробки нових дизайнів і введення в експлуатацію інноваційних БпЛА, підтримки вітчизняної воєнної промисловості.
У НАУ натомість просили зупинити реорганізацію. В університеті припускали, що заплановані зміни можуть загрожувати призупиненням подальшої підготовки льотного складу в Україні та передбачатимуть додаткові витрати.
Що відомо про ректора НАУ?
Громадський рух «Чесно» пише, що Максим Луцький — колишній член «Партії регіонів», а також кум міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника, якого підозрюють у держзраді. У 2019 році він невдало балотувався до Верховної Ради у складі партії ОПЗЖ, яку у 2022 році заборонив Верховний Суд.
У січні 2021 року Луцький переміг на виборах ректора Національного авіаційного університету. Тодішній керівник Управління проведення обов'язкових повних перевірок НАЗК Сергій Петухов казав, що ексдепутат підпадає під люстрацію і не може обіймати посаду ректора.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий 28 липня підписав наказ про оголошення догани ректорові НАУ Луцькому. Підставою стало порушення законодавства про освіту та вимог контракту. У відповідь університет заявив, що планує в суді оскаржити наказ МОН про оголошення догани Луцькому.
- Поділитися: