Найбільше зареєстроване вторгнення: Китай направив до Тайваню рекордну кількість військових літаків
71 військовий літак та 7 кораблів Китаю увійшли в зону протиповітряної оборони Тайваню під час нібито ударних навчань. Влада Тайваню називає такі дії найбільшим зареєстрованим вторгненням.
Про це повідомляють Associated Press та Reuters.
Міноборони Тайваню повідомило, що 47 китайських літаків між 6 ранку 25 грудня та 6 ранку 26 грудня перетнули середню частину Тайванської протоки — неофіційного кордону між сторонами. Серед літаків, які Китай направив, були 18 винищувачів J-16, 11 винищувачів J-1, 6 винищувачів Су-30 та безпілотники.
Китай продовжує свою військову діяльність поблизу острова. У Тайвані стежать за переміщеннями за допомогою наземних ракетних систем та кораблів.
Джерело Reuters розповіло, що під час навчань Китай направив військові літаки з кількох місць по всій країні для імітації нападу на військові кораблі Тайваню та США.
Президентка Тайваню Цай Інвень скличе нараду з нацбезпеки високого рівня 27 грудня вранці, щоб обговорити зміцнення цивільної оборони острова. Після цього має відбутися пресконференція, на якій оголосять нові заходи оборони.
«Що більше ми будемо готуватися, то менша ймовірність необдуманих спроб агресії. Чим більше ми об’єднані, тим сильнішим і безпечнішим стане Тайвань», — сказала Цай Інвень.
Що передувало?
Китай заявив, що 25 грудня провів ударні військові навчання у морському та повітряному просторі навколо Тайваню. Такі дії у КНР називають відповіддю на «провокації» з боку Тайваню та США.
Ідеться про оборонний законопроєкт Сполучених Штатів, у якому Китай називають стратегічним викликом. Також документ дозволяє посилення співпраці з Тайванем у сфері безпеки та вимагає розширення співпраці з Індією щодо, зокрема, нових оборонних технологій.
Відносини між Китаєм і Тайванем
Китай вважає територію Тайваню своєю частиною. Останніми роками Китай посилив свій дипломатичний, військовий та економічний тиск на самоврядний острів.
Сам Сі Цзіньпін протягом останніх років неодноразово заявляв, що хоче «возз'єднання», якщо треба — силою. А от уряд Тайваню наголошував, що хоче миру, але в разі нападу захищатиме себе.
Нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про всебічне посилення військової підготовки своєї країни після серії «агресивних» навчань китайської армії на кордонах Тайваню. Самоврядний острів вважає цілком реальною загрозу вторгнення китайської армії.
У відповідь США та інші західні країни заявляють про підтримку Тайваню і прагнуть зміцнити його обороноздатність, засуджуючи агресивний авторитаризм Пекіна. Водночас США досі дотримуються так званої політики «одного Китаю», згідно з якою не встановлюють офіційні дипломатичні відносини з Тайванем.