Байден заявив, що армія США захищатиме Тайвань у разі вторгнення з боку Китаю
Президент США Джо Байден заявив, що Збройні сили США будуть захищати Тайвань у випадку можливого вторгнення з боку Китаю. Однак в Білому дому кажуть, що це не є офіційною політикою Сполучених Штатів.
Про таке Байден сказав в інтерв'ю CBS.
На запитання журналіста, чи захищатимуть Тайвань сили США у разі китайського вторгнення на острів, Байден відповів: «Так, якщо насправді станеться безпрецедентний напад».
Водночас Байден запевнив, що США не заохочують Тайвань до незалежності, додавши, що самоврядний острів «робить власні судження про свою незалежність».
Проте після інтерв'ю представник Білого дому заявив, що політика США щодо Тайваню не змінилася. Офіційно США зберігають «стратегічну невизначеність» щодо того, чи будуть американські війська захищати самоврядний острів. Але США мають зобов’язання допомагати в оснащенні Тайваню для самооборони.
Нагадаємо, на початку вересня Держдепартамент США схвалив потенційний продаж Тайваню військового обладнання на 1,1 мільярда доларів, зокрема 60 протикорабельних ракет і 100 ракет класу «повітря-повітря». Китай тоді пригрозив вжити контрзаходів.
Чому це важливо?
У межах політики «Єдиного Китаю» США дотримуються позиції, згідно з якою Тайвань є частиною КНР, але ніколи офіційно не визнавали претензії Пекіна на самоврядний острів Тайвань із населенням у 23 мільйони людей. США надають Тайваню оборонну зброю, але зберігають двозначність у питанні, чи втручатиметься американська армія у разі нападу Китаю.
У травні президент США уже заявляв, що його країна готова втрутитися «у військовий спосіб», якщо Китай вторгнеться в Тайвань. Тоді деякі з вищих посадовців адміністрації Байдена були заскочені зненацька цими заявами, оскільки не очікували, що Байден буде настільки недвозначним.
Своєю чергою, Китай висловив «сильне невдоволення та рішучу незгоду» з коментарями Байдена, заявивши, що не дозволить жодним зовнішнім силам втручатися у його «внутрішні справи».
«З питань, що стосуються суверенітету та територіальної цілісності Китаю, а також інших ключових інтересів немає місця для компромісу», — заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь.
- Поділитися: