Найбільші зарплати серед керівників держкомпаній отримують голови Нафтогазу та Укрзалізниці — «Новое время»

Найвищий рівень місячних окладів серед керівників державних компаній у 2018 році були у голови Нафтогазу Андрія Коболєва та очільника Укрзалізниці Євгена Кравцова.

Про це йдеться у статті видання «Новое время».

Зазначається, що у 2018 році Коболєв заробив 19,2 мільйона гривень зарплати. Тобто, щомісяця він отримував 1,6 мільйона гривень. Розмір заробітку Коболєва не враховує надходження від отриманих премій та винагород, яких на початку 2018 року наглядова рада компанії призначила на 46 мільйонів доларів для 41 співробітника.

На початку 2019 року Коболєв публічно заявив, що всю свою зарплату віддаватиме на благодійність. Цю заяву він зробив після критики прем’єр-міністра України, який домігся зменшення зарплати Коболєву вдвічі та підвищив вимоги до отримання премій.

Друга за розміром зарплата у керівника Укрзалізниці. Так, за 2018 рік Євген Кравцов заробив 9,749 мільйона гривень (тобто щомісяця отримував по 812 тисяч гривень). Водночас в Укрзалізниці відмовилися уточнювати, який розмір премій та винагород отримав Кравцов у 2018 році та на підставі чого вони виплачуються.

Третій за розміром щомісячний оклад отримує керівник Енергоатому Юрій Недашківський. Минулого року він отримав 7,26 мільйона гривень зарплати. Керівник Укренерго Всеволод Ковальчук заробив 6,15 мільйона гривень зарплати посівши четверту сходинку у рейтингу найбільш високооплачуваних керівників держпідприємств.

Також високу заробітну плату отримує голова конструкторського бюро Південне Олександр Дегтяров. Минулого року він заробив 5,5 мільйона гривень, попри те, що сама компанія була збитковою.

13 березня наглядова рада Нафтогазу надіслала уряду пропозицію продовжити з головою правління Нафтогазу Андрієм Коболєвим контракт до 22 березня 2020 року та зменшити йому зарплату у 2 рази.

В оновленому контракті також передбачено, що умовою продовження контракту з правлінням Нафтогазу є збільшення обсягів видобутку газу та успішне проведення розділення Нафтогазу на 2 компаній відповідно до європейського законодавства.

Зазначимо, що 6 березня під час засідання уряду прем’єр-міністр України заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління Нафтогазу. Сам Коболєв заявив, що таке рішення уряду не відповідає чинному законодавству.