Голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що рішення уряду про оголошення конкурсу на заміщення позиції голови компанії суперечать чинному законодавству.

За його словами, право на продовження контракту та призначення нового конкурсу на заміщення посади голови компанії може ухвалювати лише наглядова рада Нафтогазу. Зазначимо, що напередодні Наглядова рада компанії підтримала продовження контракту з головою Нафтогазу.

«За тією інформацією, якою я володію, в межах реформи корпоратизації управління державними підприємствами, єдиним механізмом впливу уряду на правління Нафтогазу є Наглядова рада компанії», — повідомив Коболєв.

Він додав, що наразі очікує роз’яснення юристів Нафтогазу щодо оголошення урядом конкурсу на позицію голови компанії.

Крім цього Коболєв зазначив, що однією з причин того, чому уряд виріши не продовжувати з ним контракт є розмір оплати праці правлінню Нафтогазу.

Зазначимо, що 6 березня під час засідання уряду премєр-міністр України заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління Нафтогазу.

Зазначимо, що наразі правління Нафтогазу активно судиться з Росією та Газпромом щодо стягнення з них компенсації за рішеннями Стокгольмського та Гаазького арбітражів. Зокрема, чинне правління компанії виграло арбітражі у суперечці з Газпромом про газові контракти, укладені 2009 року, а також арбітраж щодо втрати своїх активів внаслідок анексії Криму.

Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.

Поділитись: