Нападникам на фотокореспондента «Букв» оголосили підозру. Попри вибачення їм загрожує до п’яти років за ґратами
Поліція Києва оголосила підозру двом чоловікам, які напали на фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного. Правоохоронці встановлюють причетність інших людей до правопорушення.
Про це в неділю, 15 серпня, повідомили у пресслужбах поліції та прокуратури Києва.
Правоохоронці встановили особи нападників на Кужельного. Ними виявилися львів’яни віком 17 та 19 років, які брали участь в акції правих сил під Офісом президента 14 серпня. Вони завдали журналісту до десяти ударів і принижували його.
Чоловікам інкримінують погрозу або насильство щодо журналіста (ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України). Максимальне покарання — п’ять років позбавлення волі. Тепер суд має обрати нападникам запобіжний захід.
У поліції наголосили, що вибачення перед журналістом не звільняє чоловіків від відповідальності, але суд може врахувати «розкаяння та матеріальну компенсацію витрат на лікування» Кужельного.
Що сталося?
Напад на Кужельного стався після акції під Офісом президента, біля Маріїнського парку. На відео видно, що нападники не відрекомендувалися, а більшість із них були у балаклавах. Поряд із ними були люди у футболках «Національного корпусу».
Як повідомляла наша кореспондентка з місця події, лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький підійшов до Кужельного після нападу й пообіцяв, що «розбереться із ситуацією».
Сам Кужельний нам сказав, що нападники перестріли його, коли він ішов до метро, сказали, що він «лівак» і зливає про них інформацію. Після побиття кореспондент написав заяву в поліцію, там відкрили кримінальну справу.
Зазначимо, що 21 липня Кужельного побили під будівлею суду, де слухалася справа білоруського анархіста Олексія Боленкова. Там зібралися кількадесят представників правих організацій, а кореспондент постраждав у сутичках.
За перші три місяці 2021 року, за даними Національної спілки журналістів (НСЖУ), в Україні стався 21 напад на журналістів. Переважно ці інциденти були пов’язані з агресивним перешкоджанням виконанню редакційних завдань працівниками мас-медіа та журналістами-фрілансерами.