Поліція відкрила кримінальну справу через побиття журналіста на акції протесту

Фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного побили на акції протесту в Києві 14 серпня 2021 року
Фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного побили на акції протесту в Києві 14 серпня 2021 рокуВікторія Рощина / hromadske

Правоохоронці відкрили кримінальну справу через побиття фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного на акції націоналістичних сил біля Офісу президента 14 серпня.

Про це повідомляє поліція Києва.

Кужельний нам сказав, що нападники перестріли його, коли він ішов до метро, сказали, що він «лівак» і зливає про них інформацію. Після побиття кореспондент написав заяву в поліцію.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу — погроза або насильство щодо журналіста, умисне заподіяння легких або середньої тяжкості ушкоджень. Санкція передбачає обмеження або позбавлення волі до 5 років.

Наразі поліцейські встановлюють обставини інциденту, шукають свідків та зловмисників.

Нагадаємо, у «Нацкорпусі» заявили, що нападники на Кужельного вибачилися перед ним і «конфлікт вичерпано». Водночас додали, що «зроблять усе, аби нападники понесли відповідальність за свої дії».

Що сталося?

Представники націоналістичних сил, зокрема «Нацкорпусу», 14 серпня провели акцію протесту в Києві. Спершу колона людей підійшла до Офісу президента, але її не пропустили правоохоронці. Очільник Нацполіції Ігор Клименко нам у коментарі заявив, що активістів не пропустили на територію ОП, бо вони відмовилися проходити перевірку речей й хотіли пронести шини.

Сталися сутички, внаслідок яких семеро поліцейських постраждали від газу (опіки очей), а один нацгвардієць отримав поріз руки. Поліція порушила кримінальне провадження.

У партії «Національний корпус» зазначали, що акцією під ОП вимагають відмовитися від імплементації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство і не відновлювати водопостачання в окупований Крим.

У заяві, поширеній у Facebook раніше, партія також звинувачує президента в репресіях проти «азовського руху», вважаючи їх політичним переслідуванням. Раніше низку активістів «Нацкорпусу» затримали за підозрою в рекеті.