«Слуга народу» Шевченко поїхав до Лукашенка. У партії кажуть — «особиста ініціатива»
Народний депутат від президентської фракції «Слуга Народу» Євгеній Шевченко приїхав у Мінськ на зустріч до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Про це повідомляє пресслужба Лукашенка та державне білоруське інформагентство «БелТа».
Зустріч відбулась у Палаці Незалежності в кабінеті Лукашенка.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Як пише «БелТа», Лукашенко розраховує, що його зустріч з Шевченком «стане добрим сигналом і сприятиме розвитку відносин двох країн».
«Приємно з вами зустрітися. Виявляється, є ще в Україні люди, які поважають Білорусь», — сказав Лукашенко.
На що Шевченко відповів: «Не просто поважають, а люблять і цінують. Для мене дуже велика честь з вами познайомитися, я давно про це мріяв. Справді, щиро».
13 квітня Шевченко на своїй сторінці у Facebook писав, що йому «треба до Мінську загладити зашквари Кравчука (ймовірно, йдеться про очільника української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука — ред.)».
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Позиція «Слуги Народу»
Очільник партії Олександр Корнієнко сказав «Інтерфакс-Україна», що поїздка Шевченка є особистою ініціативою, а влада не делегувала його представляти Україну та вести переговори «з офіційними особами Білорусі».
Корнієнко вважає, що подібні дії як мінімум порушують порядок реалізації зовнішньої політики та принцип узгодженості дій усіх гілок влади в міжнародних відносинах. Очікує, що фракція вимагатиме від Шевченка пояснень після його повернення.
Не перша поїздка
У грудні минулого року Шевченко вже бував у Мінську. Він їздив на Всебілоруські народні збори, де виступав Лукашенко. Тоді заступниця голови фракції «Слуги Народу» у парламенті Євгенія Кравчук запевняла, що Шевченко відвідав Мінськ як приватна особа.
Самопроголошений президент
Зазначимо, що офіційно Україна не визнала легітимності Лукашенка після виборів у 2020 році та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада також не визнали легітимність Лукашенка. Вони запровадили санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
Протестувальники нині замість масових протестів, які відбувалися в серпні-жовтні 2020 року, вдаються до регулярних локальних мітингів. Не менш регулярними є й суди над неугодними.