NASA опублікувала відео з падіннями астронавтів на Місяці та пояснила їхню причину
Космічне агентство NASA опублікувало ролик з добіркою невдалих спробастронавтівпересуватисяповерхнею місяця, які закінчувалися падіннями або втратою рівноваги.
Космічне агентство NASA опублікувало ролик з добіркою невдалих спроб астронавтів пересуватися поверхнею місяця, які закінчувалися падіннями або втратою рівноваги.
На відео з місій Apollo астронавти зазвичай переміщаються поверхнею Місяця стрибками. Однак рухатися в умовах низької гравітації не так просто, як може здатися на перший погляд.
NASA підготувала докладний звіт по кожному випадку, коли астронавти втрачали рівновагу. Виявилося, що кожному такому випадку є логічне наукове пояснення.
Наприклад, місія Apollo 15 займалася вивченням швидкості метаболізму астронавтів при переміщенні різними ділянками місячної поверхні: в гору, під гору і горизонтальною поверхнею. Учасники місії Apollo 16 мали оцінити відмінності в спритності та здатності пересуватися на Землі та на Місяці, щоб краще зрозуміти як саму місячну гравітацію, так і на її вплив на переміщення.
Однією з причин падінь є той факт, що, попри зменшення ваги (сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або вертикальний підвіс) на Місяці, маса (міра інертності тіла) залишається незмінною. Тому інерція, яка є опором тіла змін руху і пов’язана з масою, а не з вагою, також залишається незмінною.
У випадку падіння члена екіпажу Apollo 15, астронавт втратив рівновагу, його нога почала ковзати й втратила зчеплення з поверхнею. Намагаючись відновити рівновагу, він лише прискорив свій рух вперед, а потім впав на обидві руки.
Члени екіпажу Apollo 16 неодноразово падали, намагаючись підняти різні предмети з поверхні. В процесі підняття предметів вони втрачали рівновагу або ж стикалися з проблемою слабкого зчеплення з пухким місячним ґрунтом.
Раніше NASA встановила тепловий щит на зонд Parker Solar Probe, який дозволить йому наблизитися до Сонця.