NASA встановила тепловий щит на зонд Parker Solar Probe, який дозволить йому наблизитися до Сонця
Усерпні агентство NASA планує запустити міжпланетний космічний апарат Parker Solar Probe, який попрямує доСонця для вивчення зірки.Для того, щоб підібратися доСонця якомога ближче, апаратоснастилиспеціальним тепловим щитом.
У серпні агентство NASA планує запустити міжпланетний космічний апарат Parker Solar Probe, який попрямує до Сонця для вивчення зірки. Для того, щоб підібратися до Сонця якомога ближче, апарат оснастили спеціальним тепловим щитом.
Про це повідомляється на сайті космічного агентства.
Космічний зонд Parker Solar Probe має підлетіти до Сонця ближче, ніж будь-який інший апарат до нього. Він підійде до поверхні світила на відстань близько 6,4 мільйона кілометрів, що становить близько дев’яти радіусів Сонця. У такій близькості від зірки апарат зможе взаємодіяти з сонячною короною або зовнішньою атмосферою.
Метою місії є детальне вивчення розподілення тепла в цій частині простору. Досить часто частинки корони надмірно нагріваються і відокремлюються від Сонця, утворюючи так званий сонячний вітер. Цей потік частинок може змішуватися з магнітним полем Землі, викликати геомагнітні бурі, які можуть викликати збої в роботі супутників і систем енергопостачання. Також при цьому виникає таке явище як полярне сяйво. У NASA зацікавлені у виявленні механізмів цього явища, щоб краще зрозуміти виникнення сонячного вітру.
Але для наближення до Сонця необхідно вирішити проблему з надмірним нагріванням. Для цього і потрібен тепловий щит. Він виготовляється з двох шарів вуглецевого композита, між якими розташовується пінистий матеріал. Додатково щит має спеціальне біле покриття, покликане відбити максимальну кількість теплової енергії Сонця.
Щит дозволить зонду наблизитися до зірки на відстань близько 6,4 мільйона кілометрів Фото: NASA/Johns Hopkins APL/Ed Whitman
Маса конструкції становить близько 72,5 кілограма. Всі важливі компоненти зонда перебуватимуть в тіні теплового щита, що дозволить захистити їх від перегріву. Відповідно до розрахунків, температура щита може сягати 1370 градусів Цельсія. При цьому температура космічного апарату Parker Solar Probe не перевищуватиме 30 градусів Цельсія.
Після установки теплового щита космічний апарат вже практично готовий до запуску. Сам пуск з мису Канаверал запланований на 4 серпня. Для його запуску буде використовуватися ракета Delta IV Heavy виробництва United Launch Alliance.
Щоб вийти на потрібну орбіту навколо Сонця, зонду необхідно досягти швидкості 692 тис. Км/год (близько 192 км/с).
Раніше ми розповідали, що в Китаї розробляють «розумну» ракету, яка зможе автоматично визначати курс та протидіяти аваріям.
- Поділитися: