Населення світу досягне піку у 2050 році, але потім почне зменшуватися — дослідження

Дослідження показало, що вже до кінця 2050 року чисельність населення планети може зрости до найвищої позначки — 8,6 мільярда. Але потім швидко піде на спад.
Про це йдеться в Дослідження зробили на замовлення Римського клубу. Це міжнародна неурядова організація, аналітичний центр, що об'єднує вчених, громадських діячів, лідерів думок і ділових людей більш ніж із 30 країн світу, стурбованих перспективами розвитку людства.дослідженні, зробленому організацією Це об'єднання провідних економічних мислителів, науковців і захисників, які працюють з метою економічних змін для покращення життя на планеті.Earth4all, пише The Guardian.
Дослідження, опубліковане 27 березня, містить значно нижчі показники чисельності населення порівняно з прогнозами ООН. За підрахунками Організації, населення світу може зрости приблизно до 8,5 мільярда у 2030 році, 9,7 мільярда — у 2050-му, а досягти піку в 10,4 мільярда людей — у 2080-х. На такому рівні кількість населення, як очікується, залишатиметься до 2100 року.
Дослідники аналізували десять регіонів світу. Серед них є Африка на південь від Сахари, Китай і Сполучені Штати. Нині зростання населення є найвищим у деяких країнах Африки, як-от Ангола, Нігер, Демократична Республіка Конго та Нігерія, а також в Азії — наприклад, в Афганістані.
Команда Earth4all вивчила два можливі сценарії зміни населення в цьому столітті. За першим сценарієм — Замало Занадто Пізно (Too Little Too Late) — світ продовжує економічно розвиватися, а безліч найбідніших країн вириваються з бідності. За цим сценарієм, світове населення може досягти піку у 8,6 мільярда у 2050 році, а потім знизитися до 7 мільярдів у 2100-му.
Другий сценарій називається Гігантський стрибок (Giant Leap). Дослідники вважають, що тоді населення досягне піку у 8,5 мільярда людей приблизно до 2040 року і знизиться приблизно до 6 мільярдів людей до кінця століття. Цього можна досягти інвестиціями в боротьбі з бідністю, в освіту та охорону здоров’я, а також змінами політики щодо продовольчої та енергетичної безпеки й гендерної рівності.
За результатами дослідження, якщо демографічний сплеск вдасться подолати, почне слабшати тиск на природу та клімат.
«Це дає нам підстави вірити, що “демографічна бомба” не вибухне. Але ми все ще стикаємося зі значними екологічними проблемами, тому варто зосередитися передусім на них», — заявив один з авторів дослідження Бен Каллегарі.
Ситуація з населенням зараз
Чисельність населення станом на 2022 рік становить 8 мільярдів людей. За даними ООН, найбільше за зростання населення до 2050 року будуть відповідальні вісім країн: Демократична Республіка Конго, Єгипет, Ефіопія, Індія, Нігерія, Пакистан, Філіппіни та Танзанія. Очікується, що країни Африки на південь від Сахари будуть відповідальні за більш ніж половину зростання населення до 2050 року.
Досі країною з найбільшим населенням був Китай. Але 2023 року очікується, що першість перейде до Індії. ООН прогнозує, що 14 квітня населення Індії може досягти 1 425 775 850 людей.
В Україні через виїзд значної кількості громадян за кордон важко визначити чисельність населення. Станом на лютий 2022 року чисельність населення України становила 41 167 335 осіб, зараз вона може зменшитися до 33,5 мільйона. За даними експертів, допомогти подолати масштабну демографічну кризу в майбутньому може міграція населення інших країн.
Авторка: Дар'я Ришкович