Наступ росіян на Донбасі, незалежність УПЦ та Тупицький у міжнародному розшуку: головні новини дня 27 травня
Місто Лиман на Донеччині здебільшого контролюють російські війська, окупанти зайшли на околицю Сєвєродонецька на Луганщині, а ексголову Конституційного суду, який втік з України, оголосили у міжнародний розшук. Головні новини дня 27 травня.
росіяни у Лимані
Голова Донецької ОВА Павло Кириленко заявив, що станом на ранок місто Лиман здебільшого контролювали російські війська, а українські військові зайняли на Лиманському напрямку нові укріплені позиції.
«На Лиманському напрямку особливо гарячі бої. Більшість Лимана не контролюється українськими військовими, так само, як і Світлодарський напрямок: відбулося перегруповування сил ЗСУ для того, щоб зайняти укріплені позиції. Ворог зараз перебуває на території Світлодарської громади», — сказав очільник області.
Бої за Сєвєродонецьк
Очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай увечері заявив, що війська рф зайшли на околицю Сєвєродонецька, проте загалом місто не оточене та не відрізане, як розповідають російські пропагандисти. За його словами, наразі російська армія повністю знищує Сєвєродонецьк і цілодобово обстрілює місто.
Менше з тим, на думку Гайдая, найближчим часом росіяни не зможуть захопити всю Луганську область: українським військовим вистачає сил та засобів, щоб тримати оборону.
Втрати рф
Український МіГ-29 Повітряних сил ЗСУ 27 травня збив у небі над Херсонщиною російський винищувач Су-35, який полював на літаки української штурмової авіації. А військові зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 95-тої окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ збили над Харківщиною черговий бойовий вертоліт Ка-52 «Алігатор», застосувавши проти ворожого гвинтокрила переносний зенітно-ракетний комплекс «Перун»
Станом на ранок 27 травня росія уже втратила на війні проти України 206 літаків та 170 гелікоптерів.
Ракетний удар по Дніпропетровщині
Зранку окупанти завдали ракетного удару по військовому полігону на Дніпропетровщині. За попередніми даними, загинули приблизно 10 людей, ще 30-35 зазнали поранень.
росія вчиняє геноцид
Провідні світові вчені-правознавці та експерти у галузі геноциду проаналізували докази та підготували звіт про те, що російські війська чинять злочини, які спрямовані на знищення українського народу. Вони звинувачують рф у порушенні одразу кількох статей Конвенції ООН про геноцид і підкріплюють свої звинувачення довгим переліком доказів, включно з масовими вбивствами мирних жителів, насильницькою депортацією та нелюдською антиукраїнською риторикою, яку використовують вищі російські офіційні особи.
Тупицький у розшуку
Колишнього голову Конституційного суду України Олександра Тупицького, якого звинувачують у злочинах проти правосуддя, оголосили у міжнародний розшук.
В Офісі генпрокурора нагадали, що 17 березня Тупицький утік із країни попри те, що не мав законних підстав для виїзду з України в умовах воєнного стану, і наразі перебуває в Австрії. Цей факт взялося розслідувати ДБР.
Тарифи не зростуть
«Нафтогаз» зазначив, що тарифи на газ та тепло для населення залишаться незмінними під час війни. Там розповіли, що 10 травня на засіданні уряду погодили проєкт закону щодо постачання газу та тепла під час воєнного стану, який, з-поміж іншого, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на тепло.
Для того, щоб ціни не зростали, планують використовувати міжнародну фінансову допомогу.
УПЦ МП оголосила про незалежність
Українська православна церква московського патріархату зібрала Собор у Києві щодо питань церковного життя, які виникли після початку повномасштабної війни рф проти України, на якому, зокрема, заявила про свою самостійність і незалежність. Крім того, на Соборі засудили війну та висловили незгоду з позицією московського патріарха кирила, який підтримує російське вторгнення.
Нагадаємо, Православна церква України раніше закликала архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ московського патріархату приєднуватися до ПЦУ. Десятки громад УПЦ МП вже це зробили.
Настрої українців
Щонайменше 85% українців заявляють, що поділяють проукраїнську позицію у різних аспектах російсько-української війни. Зокрема, більшість українців стверджує, що «нацистів» поміж нашої влади немає, а війна почалася через прагнення рф до підкорення України.
85% респондентів відповіли, що в Україні немає утисків російськомовних: так вважають 85% етнічних росіян та 90% російськомовних жителів України. Крім того, 97% українців заявили, що наша країна має власну довгу історію становлення та державності, і лише 2% вірять, що Україну штучно створила радянська влада у 20 столітті.
До Києва прийшло літо
Метеорологи розповіли, що у столиці 25 травня настало метеорологічне літо — воно розпочалося на два тижні пізніше, ніж зазвичай. Метеорологічна весна у столиці почалася 6 лютого, тривала 108 днів, і виявилась більш як на місяць тривалішою за кліматичну норму.