НАТО схвалило пакет заходів у відповідь на розширення Росією ядерного арсеналу
Міністри оборони країн—членів Північноатлантичного Альянсу (НАТО) погодили пакет заходів у відповідь на збільшення Росією свого ядерного і ракетного потенціалу.
Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу.
За його словами, Альянс не планує «віддзеркалювати» дії Москви і не хоче нової гонки озброєнь.
Попри те, що Росія продовжує інвестувати у свій ракетний потенціал, НАТО не планує розгортати нові ядерні ракети наземного базування.
«Ми підвищили готовність своїх сил за останні роки. Розширили присутність у кранах Балтії, Польщі, у Балтійському та Чорному морях. Зараз члени НАТО більше інвестицій направляють у сферу оборони», — сказав він.
Столтенберг уточнив, що члени Альянсу зокрема розвивають протиповітряну оборону, Військово-морські сили, кібербезпеку. За його словами, НАТО постійно адаптується, «частково зміни обумовлені агресивною поведінкою Росії».
«Тому ми адаптуємося до цього, аби ми могли підтримувати нашу оборону, що є наріжним каменем нашої безпеки», — сказав генсек НАТО.
Зазначимо, що поки Альянс не оприлюднив конкретні заходи, погоджені міністрами у відповідь на агресивну поведінку Москви.
12 червня Північноатлантичний Альянс визнав Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. У Росії заявили про невдоволення цим.
У НАТО зазначають, що новий статус України допоможе їй отримати доступ до нових програм налагодження сумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу, а також обміну інформацією. Водночас там застерігають, що приєднання України до Програми не впливає на рішення Альянсу щодо членства нашої країни в ньому.
Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner — EOP) НАТО запустив у 2014 році. Її мета — посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць із силами НАТО.
Учасники EOP отримують низку переваг у співпраці з НАТО: регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
Статус EOP, окрім України, мають лише п'ять країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Україна подала заявку на участь у Партнерстві розширених можливостей 15 січня 2020 року.