Науковці знайшли перші згадки про поцілунки. Як давно люди це роблять?

Науковці знайшли у джерелах стародавнього Близького Сходу згадки про найдавніші поцілунки серед людей. Поцілунки засвідчують у стародавніх месопотамських текстах із 2500 року до нашої ери.

Про це повідомляє журнал Science.

Стародавня Месопотамія займала території вздовж річок Євфрат і Тигр, на яких сьогодні приблизно розташовані Ірак та Сирія.

Письмо винайшли одночасно в південному Іраку та в Єгипті приблизно 3200 року до нашої ери.

У Месопотамії люди писали клинописом на глиняних табличках, на яких в основному були записані шумерська та аккадська мови — із приблизно 3200 року до нашої ери та до 75 року нашої ери.

У найдавніших текстах шумерською мовою поцілунки описувалися як повʼязані із сексом, місцем для поцілунку зазвичай були губи.

В аккадській мові посилання на поцілунки можна розділити на дві окремі групи: перша означає дружню та сімейну прихильність, описує прояв підкорення чи поваги через поцілунок ніг або землі; а друга, поцілунок у губи, була повʼязана з еротикою.

Як вказують науковці, є відносно небагато джерел, де описуються романтично-сексуальні поцілунки. Попри це, є яскраві приклади того, що в стародавні часи поцілунки вважалися звичайною частиною романтичної близькості.

У текстах ідеться про те, що поцілунки робили подружні пари, хоча поцілунок вважався частиною сексуального бажання неодруженої людини, коли вона закохана.

Особливо показовими є два тексти приблизно 1800 року до нашої ери. У першому описано, як заміжню жінку поцілував інший чоловік, а в другому — незаміжню жінку, яка клялася уникати поцілунків і мати сексуальні стосунки винятково з конкретним чоловіком.

Поцілунки також були присутні в ритуальних контекстах, коли людина, яка потребувала «божественного відновлення», могла поцілувати когось у стані трансу, як-от стару жінку чи рабиню.