Хороші стосунки та фізична активність можуть покращити здоров'я в літньому віці — дослідження

Учені встановили, що хороші соціальні стосунки та фізична активність у середньому віці можуть допомогти запобігти захворюванням у літньому віці.

Про це пише The Guardian із посиланням на дослідження, опубліковані в журналах General Psychiatry та Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.

Науковці провели два дослідження, в яких виявили, що, насолоджуючись приємними стосунками з партнерами, родиною та друзями, а також займаючись фізичними вправами принаймні раз на місяць, можна зміцнити фізичне та психічне здоров’я в літньому віці.

У першому дослідженні, опублікованому в журналі General Psychiatry, науковці вивчили дані майже 8 тисяч жінок в Австралії, які не страждали від поширених захворювань і були у віці від 45 до 50 років на момент початку дослідження в 1996 році. Кожні три роки вони повідомляли про рівень задоволеності своїми партнерами, членами сім’ї та друзями.

Учені спостерігали за жінками протягом 20 років, щоби перевірити, чи розвинулися в них такі захворювання як діабет, гіпертонія, серцеві хвороби, інсульт, хронічна обструктивна хвороба легень, астма, остеопороз, артрит, рак, депресія або тривога.

Дослідники виявили, що жінки, у яких були хороші стосунки з близькими людьми, мали менший ризик розвитку захворювань, порівняно з тими, які мали гірші відносини.

В іншому дослідженні, проведеному Університетським коледжем Лондона та опублікованому в журналі Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, науковці вивчили дані 1417 людей. Опитування проводили п'ять разів протягом дорослого віку, коли люди були у віці 36, 43, 53, 60-64 і 69 років. Дослідження було про те, скільки фізичних вправ вони виконували протягом чотирьох десятиліть.

Когнітивні тести, а також тести на швидкість обробки даних і пам'яті, проводилися, коли люди досягли 69 років. Ті, хто робив фізичні вправи принаймні один-чотири рази на місяць, показали найкращі результати в тестах.

Авторка дослідження докторка Сара-Наомі Джеймс пояснила, що найбільший когнітивний ефект спостерігався в тих, хто залишався фізично активним протягом усього життя.

«Ефект є накопичувальним, тому що довше людина активна, то більша ймовірність того, що вона матиме кращі когнітивні функції надалі в житті», — розповідає науковиця.

За словами дослідниці хвороби Альцгеймера Сьюзан Мітчелл, це дослідження показало, що ніколи не пізно почати фізичні активності та важливо намагатися підтримувати це протягом усього життя.

Авторка: Катерина Єсікова