Не щастить із особистим життям? Ось головна причина, чому люди розлучаються
Група дослідників із Канади та США на підставі аналізу відносин понад чотирьох тисяч людей дійшли висновку, що головною причиною припинення відносин є відсутність близькості між партнерами. Про це йдеться в дослідженні, оприлюдненому у виданні Social Psychological and Personality Science.
Дослідники не перший рік вивчають особливості психології людських взаємин, зокрема й інтимних. Науковців цікавлять як можливість передбачити міцність відносин пари, так і причини, з яких вони вирішують розійтися або залишитися.
Одне з подібних досліджень у 2017 році виявило, що рішення розлучитися партнери ухвалювали тому, що вважали одне (чи один) одного не вартими довіри або не такими відданими відносинам, як раніше. При цьому причини були подібні як для одружених пар, так і для неодружених.
Автори нового дослідження теж зацікавилися причинами розлучення пар. Але замість зосередження на причинах негативного штибу (тобто негативних оцінках партнера чи партнерки) вирішили дослідити роль позитивних чинників у міцності стосунків.
Для свого дослідження група вчених на чолі з Юбіном Парком із Торонтського університету Канади відібрали 4105 дорослих, які мали щотижня заповнювати опитувальники щодо їхнього особистого життя. 111 учасників дослідження вели щоденник протягом 27 днів після розлучення з партнером чи партнеркою, а 76 із них також пройшли опитування через місяць після завершення «щоденникової частини».
Урахувавши ґендер, стать і тривалість відносин учасників, Парк із колегами дійшов висновку, що передбачити розлучення пари можна було за тим, як один із партнерів у ній оцінює її близькість. Учасники, яких менш цікавив їхній партнер чи партнерка, як правило, мали менш тривалі стосунки. Що цікаво, занепокоєність думкою партнера не надто вплинула на те, чи розлучалися пари.
Звідси автори висновують: зменшити ризик розставання пара може, якщо працюватиме над близькістю у своїх відносинах. Утім вони вказують і на обмеження їхнього дослідження: адже їхнє опитування показувало думку лише одного партнера чи партнерки, а не обох одразу.