Ні, через коронавірусний карантин атмосфера не стала чистішою — вчені
Сповільнення економічної діяльності та карантинні обмеження, введені через пандемію коронавірусу SARS—CoV—2, не призвели до видимої зміни концентрації парникових газів в атмосфері Землі.
Про це повідомляє New Scientist із посиланням на дані Інституту океанографії імені Скріпса в Сан-Дієґо, штат Каліфорнія.
Так, за даними Інституту, в травні 2020 року середня концентрація діоксиду вуглецю в атмосфері склала 417 частинок на мільйон, тоді як у травні 2019 року вона складала 414,8 частинок на мільйон.
Видання зазначає: хоча COVID-19 і має призвести до рекордного з часів Другої світової війни скорочення шкідливих викидів, це мало вплине на вуглецевий газ в атмосфері, який і призводить до змін клімату.
«Це й не дивно. Проведу аналогію з наповненням ванни з крану. Вода з крану — це викиди, а рівень води у ванній — це концентрація вуглець в атмосфері. Викиди вуглецю в атмосферу тривають, просто з меншою інтенсивністю, ніж раніше. Нам потрібно повністю закрутити кран», — пояснює Річард Бетс, фахівець Британської метеорологічної служби.
Водночас Інститут океанографії пояснив: падіння рівня шкідливих викидів в атмосферу, спричиненого COVID-19, не було достатньо, аби пом’якшити природні коливання концентрації вуглецю в атмосфері — останні виникають через зміни ґрунтів, рослин і погоди.
Водночас раніше вчені виявили, що завдяки карантину через пандемію коронавірусу глобальні викиди вуглецю за день у квітні скоротилися до рівня 2006 року.