Пандемія коронавірусу викликала масштабне скорочення щоденних викидів вуглецю в атмосферу.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у журналі Nature Climate Change.

Завдяки карантину через пандемію коронавірусу глобальні викиди вуглецю за день у квітні були на 17% нижче, ніж середньодобові викиди 2019 року. Зокрема, результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю в порівнянні з минулим роком. Це кількість викидів на рівні 2006-го. 

«Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% в цьому році, а, можливо, і на 7-8 відсотків. У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння від показників після Другої світової війни, а можливо, й взагалі», — заявив співавтор нового дослідження та голова Глобального вуглецевого проєкту Роберт Джексон.

Дослідники встановили, що в країнах, де діють суворі приписи щодо перебування вдома, відбулося щоденне скорочення наземного транспорту на 50% і на 75% — щоденне зниження авіаперельотів. У цих секторах викиди скоротилися на 36% і 60% відповідно. Падіння викидів від наземного транспорту склало 43% від загального зменшення щоденних глобальних викидів у порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше ніж 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт дає майже у 10 разів більше.

Раніше повідомлялося, що у Парижі та Паризькому регіоні проба якості повітря під час запровадження карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу показала найкращий результат за останні 40 років.

Водночас у зв’язку з пандемією коронавірусу і зниженням економічної активності, яку вона спричинила, аналітики заявили, що Німеччина досягне своїх цілей щодо захисту клімату у 2020 році.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

З початку епідемії коронавірусу в Україні виявили 19 230 хворих на COVID-19, з них 5 955 пацієнтів одужали, а 564 — померли. За минулу добу в країні виявили 354 нові випадки хвороби.

Поділитись: