«Нічого страшного, ми надолужимо». Головний санлікар — про те, чому в Україні повільно вакцинують від COVID-19
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив повільні темпи вакцинації від коронавірусу в Україні тим, що перша хвиля вакцинації припала на медичний персонал у COVID—лікарнях, де організувати щеплення складніше.
Про це Ляшко заявив в інтерв’ю «НВ».
«Чому здається, що все йде повільно? Тому що з організаційного погляду вакцинувати людей в ковідних лікарнях все ж таки складніше… Зараз [ми починаємо щепити людей у] всіх закладах охорони здоров’я, буде більша кількість [вакцинованих], спроможності мобільних бригад виростуть в рази, і вакцинація набиратиме темпи», — вважає головний санлікар.
Він також закликав робити висновки про темпи вакцинації в Україні «хоча б після двох місяців». «Я вам можу серйозно сказати: якщо ви подивитеся зараз на Францію, то Україна має з нею показники один в один за кількістю проведених щеплень за добу з початку вакцинальної кампанії», — говорить Ляшко.
Ми вирішили перевірити це. За інтерв'ю було записане 10 березня, тому рахували ми до цієї дати включно14 днів вакцинації в Україні ввели 29 378 доз вакцини, або 0,07 в розрахунку на 100 населення. У Франції з початку вакцинації (27 грудня) за такий самий період ввели 91 629 доз вакцини, або 0,14 в розрахунку на 100 населення. 🤷
Ще одна причина сповільнення темпів вакцинації, за словами Віктора Ляшка, — святкові дні на початку березня, «адже напередодні роз'їхалися багато лікарів, які після 8 березня беруться до роботи. Нічого страшного, ми це надолужимо».
Головний санлікар також запевнив, що на другому етапі вакцинації від коронавірусу, коли щепитимуть людей віком від 80 років, МОЗ розгорне комунікаційну кампанію щодо промоції щеплення.
«До маломобільних людей ми скеровуватимемо мобільну бригаду, щоб зробити щеплення вдома разом із людьми, які займаються їх опікою… Навіть до однієї людини приїдуть і будуть робити щеплення», — уточнив Ляшко.
Вакцинація в Україні
З 24 лютого у нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових. Щеплення також зробили міністр охорони здоров'я Максим Степанов, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та президент Володимир Зеленський.
Наразі вакцинують в Україні препаратом CoviShield. Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.
В Україні за 12 березня перше з двох щеплень проти коронавірусу зробили 9 304 людям. Загалом від початку вакцинації першу дозу препарату отримала 47 541 людина, або 0,11 в розрахунку на 100 населення.