Будівництво «Північного потоку-2» заморозили через скарги німецьких природоохоронних організацій
Німецькі природоохоронні організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) та Союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) оскаржили видачу дозволу на прокладання труб російського газопроводу «Північний потік—2». У грудні 2020 року будівництво відновили після річної паузи, однак ці скарги фактично заморозили його знову.
Про це пише Reuters.
У Федеральному морському та гідрографічному агентстві Німеччини (BSH) підтвердили, що отримали скаргу від організацій.
Природоохоронні групи оскаржували рішення відомства про додатковий дозвіл на будівництво газопроводу у водах Німеччини, яке ухвалили у п'ятницю, 15 січня. Цим рішенням Німеччина дозволила компанії Nord Stream проводити роботи до кінця травня.
Однак, як зазначили у BSH, оскарження рішення фактично заморожує проведення будь-яких будівельних робіт у цей період.
Будівництво «Північного потоку-2»
5 грудня 2020 року, після майже річної паузи через санкції США, Росія відновила будівництво «Північного Потоку-2». За майже місяць спеціалізована баржа «Фортуна» проклала ще 2,6 км трубопроводу, завершивши будівництво ділянки в Німеччині. Таким чином залишилось прокласти труби на двох паралельних гілках газопроводу в економічній зоні Данії.
Будівництво зупиняли, оскільки США ввели санкції щодо європейських підрядників. Цьогоріч Конгрес США хотів розширити санкції проти «Північного потоку-2», але Трамп наклав вето на оборонний бюджет країни на 2021 рік, який передбачав зокрема і це.
Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.
У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.